Szła z córką chodnikiem, uderzyło w nie koło z ciężarówki. „Siłę uderzenia przejęła na siebie”

2023-07-11 9:15

W miejscowości Włoszakowice w Wielkopolsce doszło do groźnego wypadku. Z ciężarówki w trakcie jazdy oderwało się koło i potoczyło się wprost na idącą chodnikiem matkę i córkę. Według ustaleń policji to kobieta „przejęła na siebie całą siłę uderzenia”. Obie poszkodowane trafiły do szpitala.

Szła z córką chodnikiem, uderzyło w nie koło z ciężarówki. „Siłę uderzenia przejęła na siebie”
Autor: Getty images/ Policja Leszno Szła z córką chodnikiem, uderzyło w nie koło z ciężarówki. „Siłę uderzenia przejęła na siebie”

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 9 rano na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Włoszakowicach. Jak podała policja w Lesznie z przejeżdżającej ciężarówki marki MAN oderwały się śruby mocujące prawe tylne, zewnętrzne koło pojazdu.

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

- Koło odpadło i tocząc się po jezdni, wpadło na chodnik, gdzie uderzyło w idącą matkę z dzieckiem – przekazała aspirant sztabowa Monika Żymełka z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

38-letnia kobieta i jej dziewięcioletnia córka zostały przetransportowane do szpitala na badania.

- Większość siły uderzenia przyjęła na siebie matka. Tuż po wypadku skarżyła się głównie na bóle nogi, jednak koło od ciągnika siodłowego to na tyle duży przedmiot, że ratownicy chcieli sprawdzić, czy nie doszło do obrażeń wewnętrznych - relacjonował reporter Polsat News.

- Policjanci sprawdzają okoliczności tego zdarzenia. Życiu poszkodowanych nie grozi niebezpieczeństwo - przekazała policjantka.

Wracali z imprezy, zapomnieli wyjąć córkę z auta na noc. Rano okazało się, że nie żyje

Wiadomo, że 64-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy.