Ta babcia wygląda tak młodo, że w sklepach pytają ją o dowód. Zgadniecie ile ma lat?

2023-08-23 15:09

Najmłodsza babcia w kraju wciąż pokazuje dowód kupując alkohol. Choć rzeczywiście wygląda bardzo młodo, to nie zmienia faktu, że w jej wieku wiele z nas nie jest jeszcze mamami. Jak to możliwe, że ma już biologicznego wnuka?

Najmłodsza babcia w kraju
Autor: Getty Images/ TikTok screenshot Najmłodsza babcia w kraju.

Rachel McIntyre to 34-latka, która zasłynęła jako najmłodsza babcia w Wielkiej Brytanii. Kobieta, która jest aktywną influencerką wywołała informacją o byciu babcią niemałe poruszenie na TikToku. Większość fanów nie dowierza, ze rzeczywiście ma już wnuczkę. A jednak, mimo młodego wyglądu i wieku zaledwie 34-lat, jest babcią. Sama urodziła mając 15 lat, a jej córka mając lat 17. 

Zobacz: Te #instababcie zachwycają - wyglądają jak 30-latki, a niektóre mają dorosłe wnuki

Prawa nastoletniej matki

Przeczytaj: Wczesne macierzyństwo, czyli jak zostałam mamą w wieku 16 lat

Nie myślała, że historia się powtórzy

Jak przyznaje infliuencerka, była w szoku na wieść o ciąży córki, bo wiedziała z czym wiąże się wychowywanie dziecka w tak młodym wieku. 

- Moja córka dopiero co skończyła 17 lat i byłam zszokowana, gdy dowiedziałam się, że jest w ciąży. Ale kiedy to do mnie dotarło, zaczęłam się ekscytować. Wiedziałam, że oczywiście będę ją wspierać - mówiła na swoim TikToku.

34-letnia babcia ciągle musi się tłumaczyć

Teraz, gdy od zostania babcią minęło już sporo miesięcy, 34-latka przyznaje, że są momenty w których tłumaczenie się społeczeństwu z jej relacji rodzinnych jest męczące. 

- Ludzie nawet nie wierzą, że jestem mamą mojej córki. Patrzą na mnie w kompletnym szoku, kiedy im to mówię. Pytają: "Czyli nie jesteście siostrami?" Kiedy mówię, że oprócz tego jestem już babcią, szok jest jeszcze większy. To irytujące, ale traktuję to jako komplement - opowiada TikTokerka.

Choć przypadki takie jak ten Rachel i jej córki są dość częste, to trzeba przyznać, że 34-letnia babcia wygląda bardzo młodo, jak na osobę, która w swoim krótkim życiu przeszła tak wiele. Nic dziwnego, że w sklepach z alkoholem wciąż jest pytana o dowód osobisty...

Bycie młodą babcią nie ma wad?

Oprócz konieczności znoszenia dziwnych reakcji społeczeństwa, Rachel zaznacza, że dostrzega same plusy bycia bardzo młodą babcią. 

- Nie sądzę, by bycie babcią w wieku 34 lat miało jakieś wady. Mam dużo energii. Kiedy moja wnuczka będzie nieco starsza, będę mogła zabierać ją w różne miejsca i nie będę zmęczona jak starsze babcie - zachwala influencerka. 

Nastoletnie macierzyństwo zdarza się często także w Polsce a wiek 15 lat nie jest tu rekordem. Ze statystyk rządowych wynika, że w samym 2018 roku w Polsce urodziło 39 dzieci, których matki miały 14 i mniej lat.

Sprawdź: Dziadkowie: ich prawo względem naszych dzieci [OPINIA PRAWNIKA]