Ta kartkówka z religii to istna komedia. Wściekła katechetka dała 0 punktów

2023-11-16 15:32

Dyskusja o zasadności prowadzenia lekcji religii w szkołach średnich trwa nie od dziś. Coraz więcej uczniów starszych klas szkół podstawowych też buntuje się przed uczęszczaniem na te zajęcia. Jak widać, irytacja młodzieży potrafi sięgać zenitu. Ten uczeń musiał mieć ubaw pisząc kartkówkę z religii. Ciekawe, co na to katechetka.

Uczeń musiał mieć ubaw pisząc tą kartkówkę z religii
Autor: Getty Images/ Facebook screenshot Uczeń musiał mieć ubaw pisząc tą kartkówkę z religii

Młodsze dzieci, zwłaszcza te przystępujące do pierwszej komunii, zwykły traktować religię dość poważnie. Później jednak ich zaangażowanie opada, a po bierzmowaniu, większość dzieci na lekcjach religii narzeka na nudę.

Zobacz też: "Moja córka idzie do komunii, ale to ja się mam spowiadać?!". Oburzenie rodziców mnie rozśmiesza

Sławomir Mentzen – najmocniejsze pytania widzów: likwidacja ZUS, aborcja, religia w szkołach, dostęp do broni, rewolucja w emeryturach

"Patataizm" z kultem "patatajania na jednorożcu"

Jak widać luźne podejście młodzieży do tych zajęć potrafi sprawić, że puszczają wodze fantazji. Na kartkówce z religii, dotyczącej wierzeń na świecie, jeden z uczniów popisał się ogromną „kreatywnością”. Ciekawe, czy nauczycielka uśmiechnęła się czytając tę pracę.

Podczas sprawdzianu uczniowie mieli wymienić trzy dowolne religie świata. Klasowy żartowniś napisał: "Cojapaczaizm, dariuszanizm i patataizm". Drugie polecenie dotyczyło dodania charakterystycznych cech wymienionych religii. Tu inwencja była jeszcze większa, bo uczeń wypisał takie kwiatki, jak "waiara w Kota Paczacza”, „kąpiel w wannie z szampanem”, „patatajanie na jednorożcu".

Religia w szkołach pod znakiem zapytania

Jak sądzicie, religia powinna być nauczana w szkole w starszych klasach? Zabawna kartkówka pojawiła się na profilu facebookowym Ogólnopolskiego Porozumienia Rad Rodziców z podpisem "Rozbawiony - Z polskiej szkoły". Jak widać rodzice rozumieją stan umysłu niektórych uczniów na lekcjach religii.

Tymczasem dyskusja o likwidacji lekcji religii zwłaszcza w szkołach średnich wciąż jest na tapecie w debatach politycznych. Podgrzewa ją też fakt, coraz mniejszej ilości katechetów chętnych do pracy. Luki kadrowe, szacunkowo to aż 3 tysiące brakujących katechetów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza