Taki kapitan to skarb. Gest Lewandowskiego wobec małego kibica naprawdę wzrusza

2023-09-08 9:28

Reprezentacja Polski wygrała wczoraj z Wyspami Owczymi w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2024. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Obie bramki strzelił Robert Lewandowski. Po spotkaniu podbiegł do niego młody kibic ścigany przez ochroniarzy. Kapitan naszej drużyny stanął w jego obronie, a na koniec dał mu cenny prezent.

Taki kapitan to skarb. Gest Lewandowskiego wobec małego kibica naprawdę wzrusza
Autor: screen X @TVP SPORT Taki kapitan to skarb. Gest Lewandowskiego wobec małego kibica naprawdę wzrusza

Choć w ocenie kibiców wczorajszy mecz, mimo wygranej, nie należał do najlepszych występów naszej drużyny, pewien mały chłopiec na całe życie będzie miał go w pamięci. Wszystko dzięki pięknej postawie Roberta Lewandowskiego po zakończeniu spotkania.

13-letni Franek żyje pod respiratorem. Dzięki pasji lekarza spełnił swoje marzenie

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Dziecko wbiegło na murawę i podbiegło do Lewego

Tuż po meczu na boisko wtargnął kilkuletni chłopiec – gorący fan Roberta Lewandowskiego. W pogoń za nim od razu ruszyli pracownicy ochrony. Ten jednak był szybszy i udało mu się podbiec do naszego kapitana drużyny. Gdy ochroniarze chcieli zabrać chłopca – Lewy ruchem ręki ich powstrzymał. Następnie zamienił pośpiesznie z chłopcem kilka słów, po czym zatrzymał się, zdjął swoją koszulkę i wręczył mu ją. Na koniec przytulił chłopca i wyszedł z drużyną do szatni.

Na twarzy dziecka w tym czasie malowały się naprzemiennie: wzruszenie, radość, podziw i jednocześnie wielkie niedowierzanie. Po odejściu Roberta Lewandowskiego chłopiec ruszył w drogę powrotną w kierunku trybun, a w ślad za nim pobiegli także ochroniarze.

Tę piękną chwilę uchwyciły kamery TVP Sport. Stacja zamieściła krótki filmik z tą sytuacją na swoim profilu na portalu X (dawniej Twitter).

Reprezentacja Polski po czterech meczach ma na swoim koncie 6 punktów w eliminacjach do Euro 2024 i zajmuje trzecie miejsce w grupie. Liderem są Czesi z 8 punktami, a drugą lokatę zajmują Albańczycy z 7.