Krótki filmik pokazuje, co jest najważniejsze dla twojego dziecka. Często o tym zapominamy

2022-12-16 11:20

Mała dziewczynka z filmiku nakręconego przez mamę, śle wyraźne przesłanie wszystkim rodzicom na świecie. Nieważne są prezenty i drogie tenisówki - istotna dla dziecka jest obecność rodziców w jego życiu. Zobacz, co zrobiła mała Emma na przedstawieniu w przedszkolu.

Ten krótki filmik pokazuje, co jest naprawdę ważne - bycie obecnym w życiu własnego dziecka
Autor: screen tiktok@mamacrow Ten krótki filmik pokazuje, co jest naprawdę ważne - bycie obecnym w życiu własnego dziecka

Od kilku dni w mediach pojawiają się zdjęcia kolorowych karteczek, na których psychologowie spisali wyznania dzieci usłyszane podczas terapii. Każde słowo, które na nich widnieje, to oskarżenie nas, dorosłych o brak miłości, uwagi, czasu.

To my rodzice odpowiadamy za relacje z naszym dzieckiem, to my je kształtujemy i to naszym zadaniem jest zapewnić własnemu dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz poczucie, że jest dla nas ważne. Tymczasem zamykamy je w pokoju, żeby mieć ciszę i spokój na pracę po godzinach, sms-owanie z koleżanką, załatwianie "ważnych" telefonów... 

"Prosiłem Mikołaja o mamę. Mam mamę, ale ona nigdy nie ma czasu. Nie rozmawia ze mną, nie bawi się. Chciałbym moją mamę" - to słowa kilkulatka, którego rodzice przywieźli na rozmowę z psychologiem, zamiast po prostu poświęcić mu swój czas, ułożyć z nim puzzle lub zabrać na lody.

Czytaj również: Wystarczy pół godziny dziennie, by być świetnym rodzicem. Te 3 momenty w ciągu dnia są kluczowe

Kochasz swoje dziecko i dbasz o nie. Czy to znaczy, że jesteś dobrym rodzicem?

Emma skacze z radości

Jak ważna jest dla dziecka obecność rodzica w jego życiu, pokazuje doskonale film nakręcony przez pewną Amerykankę. Chelsea Krow, mama małej Emmy, filmowała dziewczynkę na przedszkolnym przedstawieniu, gdy stała w tłumie dzieci, oczekując na swój występ.

Mała rozpaczliwie szukała wzrokiem swoich rodziców siedzących na widowni, ale wyraźnie nie mogła ich dostrzec. W końcu jej wzrok spotkał się ze wzrokiem mamy i mina dziewczynki zmieniła się diametralnie. Radość i wzruszenia malują się na jej małej buźce, bo to obecność rodziców była dla niej w tym dniu najważniejsza. 

Jeśli możecie być ze swoimi dziećmi, to to zróbcie

Jako dorośli, skupiamy się na rzeczach ważnych, jakimi są utrzymanie rodziny, praca. Walczymy o eleganckie domy i szybkie samochody, a zapominamy, że naszym najważniejszym zadaniem jest bycie rodzicem dla naszych dzieci. Wystarczy każdego dnia poczytać im, pobawić się z nimi na dywanie klockami, wyjść na spacer, poprzytulać na kanapie, obejrzeć durną kreskówkę...

Film z TikToka nakręcony przez mamę Emmy przypomniał wszystkim, że tak naprawdę chodzi tylko o jedno: bycie obecnym w życiu dziecka.

- Była taka podekscytowana (i trochę zdenerwowana)! Świetnie się bawiła, a my byliśmy bardzo dumni. Jestem taka szczęśliwa, kiedy pokazuję ten film, ponieważ wiem, że nie wszyscy rodzice rozumieją, jak ważne jest, aby być  z dzieckiem - powiedziała mama Emmy, której filmik stał się viralem w internecie. Wspomniała też własne doświadczenie z dzieciństwa, gdy jej mama opuszczał jej występy z powodu pracy, co było dla niej zawsze przykre i smutne.

- Jeśli możecie być ze swoimi dziećmi, to to zróbcie - apeluje mama Emmy.

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza