Ten pomysł na prezent komunijny pobił wszystko. "Podaruj radość na całe życie"

2023-03-31 10:38

Wokół upominków komunijnych zaczęła narastać dziwna presja na więcej, lepiej i drożej. Jak się jednak okazuje, można iść jeszcze o krok dalej i w prezencie podarować coś wprost niebywałego. Pewien gabinet zachwala swój pomysł jako „radość na całe życie”.

Pierwsza komunia święta
Autor: Getti Images Ten pomysł na prezent komunijny pobił wszystko. Gabinet oferuje coś niesłychanego

Można byłoby pomyśleć, że pierwsza komunia święta to wyłącznie uroczystość religijna. Niestety w natłoku przygotowań często zapominamy o najważniejszym elemencie sakramentu, a skupiamy się na otoczce, nie raz aż do przesady.

Niektóre prezenty, jakie w dzisiejszych czasach otrzymują dzieci przystępujące do komunii, nie mieszczą się nam w głowie, ale ten pomysł bije wszystkie inne na głowę. Pewien gabinet zaproponował na prezent komunijny operację plastyczną. Mało tego, zasugerował konkretny zabieg.

Zdjęcie ogłoszenia zamieścił w sieci jeden z użytkowników Twittera @jozefmoneta.

Zobacz także: Tradycyjne prezenty na komunię. Wybieramy ponadczasowy prezent komunijny

Ile dać dziecku na komunię?

Pierwsza komunia kiedyś i dziś

Niegdyś na prezent komunijny wybierało się Biblię, zegarek, aparat fotograficzny lub rower. Dziecko nie otrzymywało góry upominków i nie wyprawiano z tej okazji przyjęcia na wynajętej sali. Uroczystość odbywała się w domu i była dość skromna.

Najważniejsze w przyjęciu pierwszej komunii świętej było pogłębienie wiary sakramentu, do którego tak długo się przygotowywaliśmy. Liczył się ten duchowy wymiar, który dziś ginie w natłoku przygotowań i wymyślania coraz to „lepszych” prezentów.

Dziś myśląc o pierwszej komunii świętej, w pierwszej kolejności szukamy sali, wybieramy menu, bajeczny tort i odpowiednie dekoracje. Wszystko musi być idealne, bo ten dzień jest szczególny dla dziecka. Przynajmniej tego właśnie pragniemy jako rodzice.

Niektórzy idą krok dalej, wynajmują na przyjęcie alpaki, zatrudniają animatorów, a nawet organizują zabawę z piniatą na komunii. Dziewczynki niekiedy mają skromne, jednakowe sukienki, ale fryzurami bardzo się różnią. Ostatnio pisaliśmy nawet o rodzicach, którzy zrobili 8-latce pełen makijaż do Komunii.

Można byłoby pomyśleć, że uroczystość wymyka się już spod kontroli. Ogłoszenie pewnego gabinetu medycyny estetycznej to wisienka na torcie niedorzeczności, z którymi ostatnimi czasy można powiązać pierwszą komunię świętą.

Czy ktoś zdecydowałby się na taki prezent?

Gabinet medycyny estetycznej w Ostrołęce przebił chyba wszystko. W lokalnej gazecie zamieścił ogłoszenie reklamujące podarowanie dziecku prezentu z okazji pierwszej komunii świętej, który będzie czymś "na całe życie".

Gabinet zaoferował profesjonalny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. „Szukasz prezentu dla dziecka na komunię? Zamiast roweru lub komputera spraw mu radość na całe życie, korygując kształt odstających uszu" – czytamy w ogłoszeniu.

Myślicie, że ktoś zdecydował się na taki "prezent"?

Czytaj także: Do Komunii tanecznym krokiem? Ta parafia zdecydowała się na rozrywkową oprawę muzyczną...