Ten pomysł na prezent komunijny pobił wszystko. "Podaruj radość na całe życie"

2023-03-31 10:38

Wokół upominków komunijnych zaczęła narastać dziwna presja na więcej, lepiej i drożej. Jak się jednak okazuje, można iść jeszcze o krok dalej i w prezencie podarować coś wprost niebywałego. Pewien gabinet zachwala swój pomysł jako „radość na całe życie”.

Pierwsza komunia święta
Autor: Getti Images Ten pomysł na prezent komunijny pobił wszystko. Gabinet oferuje coś niesłychanego

Można byłoby pomyśleć, że pierwsza komunia święta to wyłącznie uroczystość religijna. Niestety w natłoku przygotowań często zapominamy o najważniejszym elemencie sakramentu, a skupiamy się na otoczce, nie raz aż do przesady.

Niektóre prezenty, jakie w dzisiejszych czasach otrzymują dzieci przystępujące do komunii, nie mieszczą się nam w głowie, ale ten pomysł bije wszystkie inne na głowę. Pewien gabinet zaproponował na prezent komunijny operację plastyczną. Mało tego, zasugerował konkretny zabieg.

Zdjęcie ogłoszenia zamieścił w sieci jeden z użytkowników Twittera @jozefmoneta.

Zobacz także: Tradycyjne prezenty na komunię. Wybieramy ponadczasowy prezent komunijny

Ile dać dziecku na komunię?

Pierwsza komunia kiedyś i dziś

Niegdyś na prezent komunijny wybierało się Biblię, zegarek, aparat fotograficzny lub rower. Dziecko nie otrzymywało góry upominków i nie wyprawiano z tej okazji przyjęcia na wynajętej sali. Uroczystość odbywała się w domu i była dość skromna.

Najważniejsze w przyjęciu pierwszej komunii świętej było pogłębienie wiary sakramentu, do którego tak długo się przygotowywaliśmy. Liczył się ten duchowy wymiar, który dziś ginie w natłoku przygotowań i wymyślania coraz to „lepszych” prezentów.

Dziś myśląc o pierwszej komunii świętej, w pierwszej kolejności szukamy sali, wybieramy menu, bajeczny tort i odpowiednie dekoracje. Wszystko musi być idealne, bo ten dzień jest szczególny dla dziecka. Przynajmniej tego właśnie pragniemy jako rodzice.

Niektórzy idą krok dalej, wynajmują na przyjęcie alpaki, zatrudniają animatorów, a nawet organizują zabawę z piniatą na komunii. Dziewczynki niekiedy mają skromne, jednakowe sukienki, ale fryzurami bardzo się różnią. Ostatnio pisaliśmy nawet o rodzicach, którzy zrobili 8-latce pełen makijaż do Komunii.

Można byłoby pomyśleć, że uroczystość wymyka się już spod kontroli. Ogłoszenie pewnego gabinetu medycyny estetycznej to wisienka na torcie niedorzeczności, z którymi ostatnimi czasy można powiązać pierwszą komunię świętą.

Czy ktoś zdecydowałby się na taki prezent?

Gabinet medycyny estetycznej w Ostrołęce przebił chyba wszystko. W lokalnej gazecie zamieścił ogłoszenie reklamujące podarowanie dziecku prezentu z okazji pierwszej komunii świętej, który będzie czymś "na całe życie".

Gabinet zaoferował profesjonalny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. „Szukasz prezentu dla dziecka na komunię? Zamiast roweru lub komputera spraw mu radość na całe życie, korygując kształt odstających uszu" – czytamy w ogłoszeniu.

Myślicie, że ktoś zdecydował się na taki "prezent"?

Czytaj także: Do Komunii tanecznym krokiem? Ta parafia zdecydowała się na rozrywkową oprawę muzyczną...

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza