To już oficjalne: Meghan Markle jest w kolejnej ciąży!

2021-02-15 11:22

Już niedługo mały Archie zostanie starszym bratem. W Walentynki Meghan i Harry oficjalnie potwierdzili, że spodziewają się drugiego dziecka.

To już oficjalne: Meghan Markle jest w ciąży!
Autor: instagram.com/sussexroyal

Ta wiadomość to od niedzieli temat nr 1 w zagranicznych mediach. Rzecznik prasowy Meghan i Harrego potwierdził, że niebawem zostaną oni po raz drugi rodzicami. Pierwszy syn książęcej pary, Archie Mountbatten-Windsor w maju skończy dwa lata.

"Możemy potwierdzić, że Archie będzie starszym bratem. Książę i księżna Sussex są szczęśliwi, że spodziewają się drugiego dziecka."

Jednocześnie pierwsze oficjalne zdjęcie Meghan Markle w ciąży zamieścił w mediach społecznościowych jego autor, przyjaciel książęcej pary, fotograf Misan Harriman.

"Meg, byłem na twoim ślubie, aby być świadkiem rozpoczęcia tej historii miłosnej, a teraz, moja przyjaciółko, jestem zaszczycony, że mogę uchwycić jej rozkwit. Gratulacje dla księcia i księżnej Sussex z powodu tej radosnej wiadomości" - napisał.

Mówi się, że data podania tej informacji do publicznej wiadomości nie jest przypadkowa. To właśnie 14 lutego 1984 roku prasa oficjalnie poinformowała o tym, że księżna Diana jest w drugiej ciąży - właśnie z Harrym.

Spekulacje o kolejnej ciąży 39-letniej Meghan Markle trwały już od dawna. Podgrzał je ostatnio fakt, że na prośbę prawników amerykanki odroczono proces w Sądzie Najwyższym w sprawie naruszenia jej prywatności. Termin rozprawy ustalony tymczasowo na 11 stycznia 2021 r. został przesunięty na jesień tego roku po tym, jak zespół prawny Meghan podał „poufne uzasadnienie” tego wniosku. Meghan, mieszkająca na co dzień w Kalifornii, musiałaby stawić się na rozprawie w Londynie osobiście, stąd podejrzenia, że prawdopodobnie chce poczekać z tym do momentu narodzin dziecka.

Przyszli rodzice z pewnością bardzo uważają teraz, aby ciąży nic nie zagrażało. W listopadzie ubiegłego roku, w artykule opublikowanym na łamach The New York Times, Meghan przyznała, że poroniła swoją drugą ciążę.

Czytaj: Księżna Meghan poroniła. "Tuląc moje pierwsze dziecko, wiedziałam, że właśnie tracę drugie"

Brytyjska rodzina królewska prawdopodobnie wiedziała o ciąży już wcześniej, ale teraz rzecznik prasowy przekazał oficjalne gratulacje:

"Jej Wysokość Królowa Elżbieta II, książę Edynburga, książę Walii i cała rodzina jest zachwycona i życzy im wszystkiego najlepszego."

Wnuk królowej Elżbiety II i jego żona, amerykanka Meghan Markle na początku ubiegłego roku ogłosili, że rezygnują z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej, przeprowadzili się także do Kalifornii. Chcieli w ten sposób uciec od wścibskich oczu brytyjskich mediów i zyskać więcej spokoju.

Nie wpłynęło to jednak na miejsce Harry'ego i jego dzieci w linii sukcesyjnej do brytyjskiego tronu. Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i tragicznie zmarłej księżnej Diany, jest szósty w kolejności, a zaraz za nim znajdować się będą jego potomkowie: Archie jest siódmy, a dziecko, które przyjdzie na świat jeszcze w tym roku, będzie ósme w kolejce do brytyjskiego tronu.

Czytaj także:

Księżna Meghan urodziła! Czy syn księcia Harry'ego będzie miał prawo do tronu?

Najlepsze ciążowe stylizacje Meghan Markle. Co księżna Sussex nosiła będąc w ciąży?

5 zaskakujących faktów o ciąży Meghan Markle. Żona księcia Harry'ego nie będzie miała praw rodzicielskich do dziecka!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza