Trybuny pełne pluszowych zabawek. To dosadny i przejmujący symbol

2022-04-11 11:29

W związku z wojną w Ukrainie, wszystkie sportowe wydarzenia w kraju zostały zawieszone. W sobotę ruszyło jednak międzynarodowe tournee zespołu piłkarskiego Szachtara Donieck. Spotkania mają mieć charakter charytatywny, a cały dochód z nich przekazany zostanie na ofiary wojny. Pierwsze takie spotkanie, z Olympiakosem Pireus, przykuło uwagę między innymi przez wzruszający gest na trybunach, upamiętniający dziecięce ofiary wojny.

Wojna w Ukrainie
Autor: Twitter/ @FCShakhtar Pluszaki i zabawki upamiętniają dzieci, zabite podczas rosyjskiej inwazji.

Piłkarze zespołu Szachtara Donieck wyruszyli na europejskie tournee w celu zebrania jak największej ilości funduszy na rzecz ukraińskiej armii oraz ofiar rosyjskiej inwazji. Pierwszy mecz piłkarze rozegrali w Grecji z Olympiakosem Pireus. 

Spotkanie miało charakter mocno symboliczny. Ukraińscy piłkarze mieli na sobie koszulki z wypisanymi zamiast nazwisk, miastami, które zniszczono w wyniku wojny. Ponadto, uwagę przykuwała jedna z trybun, na której ułożono pluszaki i zabawki. Zajętych w ten sposób było 176 miejsc, które miały upamiętniać dziecięce ofiary zabite przez rosyjskie wojsko. 

Dowiedz się także: Jak odróżnić zabawki od materiałów wybuchowych: tego uczą się dzieci w ukraińskich schronach

Poszukiwany 4-letni Sasza nie żyje. O odnalezieniu ciała poinformowała jego mama

Widok, tej ilości zajętych przez zabawki krzesełek chwyta za serce i obrazuje dosadnie, jak wiele dzieci zginęło w wyniku wojny w Ukrainie. 

Niebawem, bo 14 kwietnia zespół z Doniecka przyjedzie do Polski. Rozegra charytatywne spotkanie z Lechią Gdańsk. 

Przeczytaj też: Gdyby zginęły, a dzieci przeżyły. Ukraińskie matki "podpisują" swoje dzieci

Warszawa przejmuje Szpiegowo. Miasto weszło na teren z komornikiem
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza