Urodziła gigantyczne dziecko. Położna musiała założyć jej 200 szwów

2023-03-24 15:26

Pewna mama podzieliła się na Tik Toku historią swojego porodu. Kobieta urodziła 5-kilogramowe dziecko, a poród okazał się tak trudny, że położna musiała założyć jej 200 szwów.

Młoda mama sparodiowała minę położnej na widok 5-kilogramowego dziecka
Autor: Danloulin92 Tik Tok/Getty Images Młoda kobieta urodziła dziecko, które ważyło ponad 5 kilogramów. Położna założyła jej 200 szwów.

Pewna mama podzieliła się na swoim koncie pod nazwą @danloulin92 na Tik Toku historią porodu. Mimo że po raz trzeci odwiedzała porodówkę, nie spodziewała się, że tę wizytę zapamięta na zawsze. W czasie porodu okazało się, że waga dziecka była mocno niedoszacowana, a kobieta urodziła naturalnie synka, który ważył... 11 funtów, czyli ponad 5 kilogramów.

Internauci wspierają dzielną mamę

Poród był dla niej bardzo ciężki i traumatyczny. Dziecko okazało się tak duże, że niestety kobiecie pękło krocze, przez co położna musiała założyć ponad 200 szwów. Kobieta zdecydowała się opublikować na Tik Toku film, w którym zdradza kulisy traumatycznego porodu. Komentarze obserwatorów były bardzo wspierające — większość uznała ją za bohaterkę. "Królowa! Mój synek miał 4 kilogramy i chciałam umrzeć, nawet powtarzałam to położnej w trakcie porodu" - brzmi jeden z komentarzy.

Waga jest zepsuta?

Po porodzie położna nie mogła się nadziwić, jak duże jest dziecko, które kobieta wydała na świat. Była pewna, że waga nie działa prawidłowo. Młoda mama sparodiowała reakcję położnej w filmie, co rozśmieszyło internautów. "To też moja historia. Położne ciągle stawiały i zdejmowały moją córeczkę z wagi myśląc, że jest zepsuta! Nigdy więcej" - napisała jedna z mam.

Zobaczcie sami parodię, którą opublikowała @danloulin92 na Tik Toku. Mina położnej rzeczywiście musiała być zabawna, ale my gratulujemy kobiecie siły. Urodzenie siłami natury tak dużego dziecka jest niebywale obciążające dla organizmu. Wysoka waga zazwyczaj jest wskazaniem do wykonania cesarskiego cięcia. 

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne wydało rekomendacje dotyczące wagi płodu. Zgodnie z nimi, jeśli dziecko waży około 4,5 kg lub więcej, poród powinien odbyć się drogą operacyjną. U mam, które mają cukrzycę ciążową, waga ta może być niższa i wynosić 4,2 kg. Często jednak się zdarza, że lekarze myślą, że płód będzie mniejszy. Aparat USG może się pomylić o około 500 gramów przy szacowaniu wagi dziecka, a pół kilograma to już spora różnica.

Czytaj: Dlaczego masa ciała noworodka różni się od podanej na USG?