Uwielbiany przez dzieci "Strażak Sam" z nowymi postaciami z Polski! Kim będą Krystyna i Piotrek?

2023-01-02 12:44

Mali fani strażaka Sama będą zachwyceni. Do ekipy serialowych ratowników dołączy polska strażaczka, a wśród dziecięcych bohaterów pojawi się jej młodszy brat. To nie tylko epizodyczne postacie, a stali bohaterowie 14. sezonu kultowej bajki.

Strażak Sam
Autor: YouTube screenshot - @FiremanSamFanHub Nowi bohaterowie w uwielbianj przez dzieci bajce.

Aż ciężko uwierzyć, że bajka "Strażak Sam" ma już sporo ponad 30 lat. Światowa premiera serialu miała miejsce w 1985 roku. Współczesne dzieci, pokochały jej kontynuację, którą rozpoczęto w 2003 roku. Teraz, twórcy animacji przywitają dzieci 14. sezonem przygód dzielnych ratowników. Pojawi się w nim strażaczka Krystyna i jej psotny brat Piotrek. 

Dowiedz się: Twoje dziecko ogląda w kółko tę samą bajkę? Będzie się lepiej rozwijać

M jak mama: Co powinno umieć 3-letnie dziecko?

Dowiedz się: Zabawki dla 3-latka. Pomysł na prezent dla trzylatka

Strażaczka z Polski w zespole Sama

Jedna z ulubionych bajek dla najmłodszych "Strażak Sam" od dawna kultywowała zasadę, że dziewczynki mogą być kim chcą, a więc także wykonywać "męskie" zawody. W podstawowej ekipie oprócz Sama, był także Elvis i strażaczka Penny. W 10. sezonie do drużyny dołączył strażak Arnold wraz z koleżanką z poprzedniej jednostki, strażaczką Ellee.

Teraz bajka coraz silniej zbliża się do parytetu, bo ekipa Sama wita strażaczkę z Polski - Krystyne Kaminski. Bajkę urozmaici też postać jej brata Piotrka, który dołączy do psotnych dzieci - Normana, Mandy, Sarah i Jamesa. 

Niezwykła rola nowej strażaczki

Krystyna będzie wyjątkowym ratownikiem. W Pontypandy pojawi się bowiem lotnisko, a ona będzie pilotem samolotu ratowniczego - FireSwift. Oprócz nowych przygód, jakie wiążą się z ratownictwem powietrznym, dzieci dowiedzą się też sporo o ekologii. Nowy sprzęt będzie miał bowiem silnik elektryczny.

A wasze dzieci, też uwielbiają strażaka Sama?