W Jagodnie znów ustawiła się kolejka. Nawet pół godziny trzeba czekać na obiór dziecka

2023-11-06 12:40

Szkoła przy ul. Asfaltowej na wrocławskim Jagodnie, gdzie podczas ostatnich wyborów parlamentarnych znajdowała się słynna komisja wyborcza nr 148, w której wyborcy głosowali do blisko 3 nad ranem, znów stanęła przed problemem długich kolejek. Tym razem jednak skarżą się na nie rodzice, odbierający swoje dzieci z placówki.

W Jagodnie znów ustawiła się kolejka. Nawet pół godziny trzeba czekać na obiór dziecka
Autor: Getty images W Jagodnie znów ustawiła się kolejka. Nawet pół godziny trzeba czekać na obiór dziecka

O problemie rodziców i dzieci z wrocławskiej szkoły przy ul. Asfaltowej poinformowała "Gazeta Wrocławska". To nowy kompleks szkolny, który działa dopiero od września i jest jednocześnie największy w całym mieście. Jak podaje gazeta, rodzice uczniów tej szkoły skarżą się na złą organizację placówki przy odbiorze dzieci.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Jagodno. Długie kolejki przy odbiorze dzieci ze szkoły

W portierni szkoły zorganizowano dla rodziców poczekalnię, ponieważ nie mogą oni odbierać dzieci samodzielnie - po każde z osobna dzwoni portier. Taki system powoduje tworzenie się kolejek.

"Rodzic nie może odebrać dziecka samodzielnie, musi czekać. Skutkuje to wielkimi kolejkami. Później czeka się na dziecko, aż wyjdzie i się ubierze, a większość dzieci jest w tej szkole w klasach pierwszych. Moje dziecko ma 6 lat, jest w pierwszej klasie. To pół godziny czekania, aż dziecko wyjdzie do mnie od wejścia do szkoły" – napisał do redakcji jeden ze sfrustrowanych rodziców.

„Gazeta Wrocławska” zwróciła się z tym problemem do Urzędu Miejskiego Wrocławia. Jego przedstawiciele tłumaczą, że szkoła jest nowa i bardzo duża, wszystko tu jest organizowane od podstaw. Potrzeba czasu, by sprawdzić, jakie rozwiązania się sprawdzają, a jakie nie. Monika Dubec z Wydziału Komunikacji Miejskiej Departamentu Prezydenta zwróciła także uwagę na to, że wszelkie ustalenia dyrekcja placówki omawia z działającą w placówce Radą Rodziców. Priorytetem zaś jest bezpieczeństwo wszystkich dzieci.

„Dla szkoły najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo dzieci, co wiąże się też z pewnymi zasadami ich odbioru. Dlatego bardzo prosimy o wyrozumiałość, a ewentualne uwagi lub propozycje związane z funkcjonowaniem szkoły, zgłaszać bezpośrednio do dyrekcji” – powiedziała Monika Dubec, cytowana przez gazetę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza