W ten sposób wybierzesz idealne imię dla dziecka w kilka chwil. Rodzice pokochali tę metodę

2023-07-07 12:48

Nie da się ukryć, że wybór imienia dla dziecka, wcale nie jest łatwy. Każdy z rodziców ma własne preferencje, do tego dochodzą podpowiedzi dziadków i przyjaciół, a z listy imion, które nam się podobają wykluczamy zazwyczaj imiona, które noszą już osoby z naszego najbliższego otoczenia. Z pomocą ma jednak przyjść... sztuczna inteligencja.

Jak wybrać imię dla dziecka?
Autor: Getty Images Jak wybrać imię dla dziecka?

Często z lubianych przez nas imion odpada kilka, które noszą już nasze wcześniejsze dzieci lub ich kuzynostwo, czy dzieci przyjaciół... Do tego dochodzą awersje do imion osób, które na przestrzeni lat "zalazły" nam za skórę i nie wyobrażamy sobie, by nazwać tak dziecko. 

Poza tym nasze preferencje niekiedy nie są do końca jasne. Są rodzice, którzy chcą wybrać imię nowoczesne, ale nieprzekombinowane. Są też tacy, którym podobają się imiona tradycyjne, ale z pewnością nie przestarzałe... 

Przy tak wielu czynnikach wybór może nam zajmować długie miesiące. Okazuje się, że coraz więcej rodziców skraca ten proces do dosłownie  kilku chwil. Jak?

Zobacz też: Imiona jak kwiaty - najpiękniejsze imiona dla dziewczynek inspirowane nazwami kwiatów i roślin

M jak mama - Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom

Zobacz: Nie tylko Klara i Laura, oto najlepsze imiona dla sióstr. Nazwij tak córki, a stworzą zgrany duet

Jak prawidłowo korzystać z Chata GPT?

O nowej metodzie w doborze imienia napisali dziennikarze brytyjskiego portalu The Mirror. Przytoczyli oni historię kobiety, która miała już dwójkę dzieci i kompletnie nie miała pomysłu na imię dla trzeciego, z którym była w ciąży. O radę postanowiła zapytać Chat GPT, czyli sztuczną inteligencję.

Po zadaniu pierwszego pytania, odpowiedzi nie przypadły jej do gustu. Zapytała chat krótko i bez żadnych szczegółów:

"Jakie imiona dla dzieci będą mi się podobały? Lubię klasyczne imiona, które brzmią w różnych językach podobnie". 

Gdy jednak uściśliła swoje preferencje podając imiona swoich starszych dzieci i prośbę, by imię dla synka znalazło się wśród 500 najpopularniejszych imion, sztuczna inteligencja miała trafić w dziesiątkę. Podpowiedziała kobiecie listę imion, z których dosłownie każde trafiało w jej gust.

Polska wersja sztucznej inteligencji

Według The Mirror, pytanie sztucznej inteligencji o podpowiedź w wyborze imienia dla dziecka jest coraz popularniejszym trendem na Wyspach. Być może sposób ten przyjmie się też w Polsce. Warto zaznaczyć, że z chata GPT można korzystać także w języku polskim, otrzymując w odpowiedzi polskie imiona. 

Aby skorzystać z ten formy sztucznej inteligencji, wystarczy zarejestrować się na stronie OpenAI, wybierając darmowy bądź też płatny program. 

Co sądzicie o tym sposobie? Spróbujecie?

Dowiedz się: Rodzice ją szybko pokochają! Tak sztuczna inteligencja odpowiadała na trudne pytania dzieci