Wakacje zmieniły się w koszmar. W hotelowym pokoju były ich tysiące

2023-08-08 12:55

To miały być wesołe, rodzinne wakacje, które jednak przerodziły się w koszmar, gdy okazało się w jakim stanie znajduje się pokój hotelowy. Nieświadoma niczego matka położyła dziecko spać, a gdy się obudziła — zamarła z przerażenia.

Pojechała na wakacje i zamarła, gdy zobaczyła pokój
Autor: Getty Images/Lisa Gray Facebook W hotelowym łóżku były tysiące pcheł.

40-letnia Lisa Gray wyjechała na wakacje z córkami. Miała spędzić trzy dni w Butlin w Minehead w Wielkiej Brytanii. Jest to popularna brytyjska sieć ośrodków wakacyjnych, która powstała, by umożliwić rodzinom wyjazdy na tanie wakacje.

Pierwsze hotele zbudowano jeszcze przed wojną, ale największą popularnością cieszyły się w latach 60. XX wieku. Brytyjskie rodziny mogły wyjeżdżać na Bahamy, do Brighton, Margate, korzystać z kąpielisk i innych atrakcji. Dziś wciąż to popularny wybór w Wielkiej Brytanii, a z ośrodków korzysta około miliona osób w ciągu roku.

Wymarzone wakacje zamieniły się w koszmar. Horror Polaków na Rodos

Wakacje zmieniły się w koszmar

Taki właśnie ośrodek na wakacje wybrała Lisa Gray. Niestety, nie wszystko przebiegło zgodnie z planem, a wakacyjny wyjazd zamienił się w koszmar. Po pierwszej nocy jedna z dziewczynek obudziła się cała pogryziona. Jej noga była dosłownie pokryta pęcherzami, a przestraszona kobieta odsunęła materac, by sprawdzić, czy w łóżku znajdują się pluskwy. Okazało się jednak, że jest gorzej. 

Pod materacem znajdowało się coś, co przypominało... ludzkie odchody. Zrozpaczona i zniesmaczona kobieta poinformowała o wszystkim obsługę, a ta obiecała wymianę materaca. Po kolejnej nocy nie było jednak lepiej — na ciele dziewczynki pojawiły się kolejne ukąszenia. Okazało się, że winne są nie pluskwy, ale tysiące pcheł, które znajdują się na łóżkach i sofach w hotelu. To one gryzły dzieci.

Zniżka na kolejny pobyt

"Pani z obsługi klienta cofnęła się, gdy zobaczyła stan pokoju, w którym roiło się od pcheł" - poinformowała Lisa. Obiekt zaproponował rodzinie zmianę pokoju, ale matka nie zgodziła się na to i stwierdziła, że woli wrócić z dziećmi do domu. W tej sytuacji hotel wyszedł z propozycją zwrotu kosztów za zakwaterowanie i zniżką na kolejny pobyt. 

Jak wybierać pokoje w hotelach?

O pluskwach czy wszach w hotelowych pokojach mówi się dużo. Gdy wybieramy obiekt, w którym chcemy spędzić urlop, czytajmy opinie innych turystów. To one są najbardziej wiarygodne — nie opisy właścicieli. Tylko na podstawie opinii możemy stwierdzić, czy dany ośrodek lub hotel rzeczywiście spełnia określone przez nas kryteria.

Czytaj: Jak rozpoznać, co ugryzło dziecko?