Wystarczyła chwila, by doszło do tragedii. Rodzice znaleźli niemowlę z kablem w dłoni

2023-04-12 14:57

9-miesięczny chłopczyk został porażony prądem, po tym jak włożył do buzi kabel od podłączonej do prądu ładowarki. Niestety życia dziecka nie udało się uratować. Tę tragiczną historię ku przestrodze rodziców opisali ratownicy medyczni na swoim profilu facebookowym.

Niemowlę dotyka rączką gniazdko elektryczne
Autor: GettyImages Wystarczyła chwila, by doszło do tragedii. Rodzice znaleźli niemowlę z kablem w dłoni

Gdy się ma małe dziecko, trzeba mieć oczy i uszy dookoła głowy. Maluchom przychodzą do głowy przeróżne pomysły, na które my dorośli byśmy nie wpadli, a które często wiążą się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem dla dziecka. Na facebookowym profilu "Ratownictwo Medyczne - łączy nas wspólna pasja", by przestrzec wszystkich rodziców, opisano jedną z takich sytuacji.

Kiedy niemowlę powinno zacząć raczkować?

Niemowlę zmarło po włożeniu kabla od ładowarki do buzi

„Chwila nieuwagi i o tragedię nietrudno (..). 9-miesięczny chłopczyk zmarł w wyniku porażenia prądem. Do całej sytuacji doszło, gdy ugryzł kabel do ładowania telefonu podłączony do przedłużacza z 3 gniazdami” – czytamy.

Do wypadku doszło w momencie, gdy ojciec niemowlęcia pracował na zewnątrz, a jego matka poszła do łazienki, zostawiając niemowlę tylko na chwilę samo w salonie. W tym czasie niemowlę przeczołgało się po podłodze i dotarło do kabla od ładowarki telefonu, który podłączony był do prądu i ugryzło jego koniec.

„Znaleziono go leżącego nieruchomo na podłodze, trzymającego kabel w dłoni” – czytamy dalej.

Niestety, jak informują ratownicy, dziecka nie udało się uratować.

Sekcja zwłok dała jasną odpowiedź

„Sekcja zwłok wykazała na jego ustach, języku i prawej dłoni oparzenia i rany wlotowe porażenia prądem. Badanie histopatologiczne próbek pobranych z ran dało wyniki zgodne z porażeniem elektrycznym i efektem termicznym” – czytamy w poście.

Jak podkreślają ratownicy, należy cały czas uczulać rodziców na temat wypadków domowych z udziałem małych dzieci. Myśli rodziców muszą zawsze wyprzedzać działania ich pociech. Opiekunowie muszą wykazać się dużą rozwagą i zdolnościami przewidywania.

Co należy dodatkowo podkreślić - rodzice często nie doceniają zdolności swoich dzieci, tymczasem pod naszą krótką nieobecność nieraczkujące niemowlę może akurat zrobić swoje pierwsze kroki na czworakach i stworzyć dla siebie niebezpieczną sytuację. Dużo wcześniej więc należy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu swojego mieszkania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza