Za 3 tygodnie dowiemy się, czy dzieci wrócą do szkoły

2020-05-11 14:32

Minister edukacji zapowiedział, ze razem z informacjami o kolejnych poluzowaniach, podana zostanie informacja o dacie powrotu dzieci do szkół. Dowiemy się tego za ok. 2-3 tygodnie - zapowiedział Piontkowski.

Za 3 tygodnie dowiemy się, czy dzieci wrócą do szkoły
Autor: Getty images

Być może za 2-3 tygodnie zapadnie decyzja odnośnie powrotu dzieci do szkoły. Tak zapowiedział  w poniedziałek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski

Szef MEN powiedział w radiowej Jedynce, że nie znamy jeszcze daty powrotu uczniów do szkół, ani też wprowadzenia zajęć opiekuńczych dla najmłodszych klas.  

Kiedy do szkoły?

"Dziś jeszcze nie wiem, czy uruchomimy szkoły w pełni. To będzie zależało głównie od opinii ministra zdrowia, a on tę opinię wyda na podstawie danych epidemicznych. Jeżeli sytuacja epidemiczna pozwoli, to będziemy chcieli chociaż na kilka tygodni uruchomić szkoły w tej tradycyjnej formule" – powiedział minister Piontkowski.

Zdaniem ministra rozważnych jest kilka wariantów, który zostanie wybrany, dowiemy się wkrótce, gdy ogłoszony zostaną kolejny etap znoszenia ograniczeń swpodowanych pandemią.

Co z letnimi obozami?

Piontkowski był również pytany o wakacje i organizowane w ich trakcie obozy oraz kolonie. Minister odpowiedział, że możliwość organizowania wyjazdów zbiorowych jest rozważana i trwają dyskusje nad wytycznymi, które by na to pozwoliły. 

"Jeżeli uda nam się wypracować jakieś wspólne stanowisko, będziemy wtedy rozmawiali z ministrem zdrowia i być może uda się w jakiejś formule takie obozy czy kolonie zorganizować. Ale w tej chwili jeszcze nie jestem pewny, czy będzie to możliwe. Będziemy próbowali rozmawiać na ten temat. Może w ograniczonej formie jednak gdzieś kolonie czy obozy harcerskie uda się zorganizować." - cytuje ministra PAP.