Zabobony poszły za daleko. Policjant z Pomorza uratował dziecko przed rodzicami

2024-06-13 13:48

Do szokującego zdarzenia doszło w środę w okolicach Mojszewa w woj. zachodniopomorskim. Rodzice około rocznej dziewczynki uznając, że została ona opętana przez diabła, postanowili odprawić nad nią egzorcyzmy. Trzymając dziecko za rączki, byli je gałęziami. „Było całe w błocie, zziębnięte i podrapane” – podały lokalne media.

Postanowili wypędzić z córki diabła. „Dziecko krzyczało wniebogłosy”
Autor: Getty images Postanowili wypędzić z córki diabła. „Dziecko krzyczało wniebogłosy”

O tej bulwersującej sytuacji poinformował jako pierwszy superportal24.pl. W środę około godziny 15:30 para w średnim wieku próbowała zatrzymywać jadące drogą samochody w okolicach Mojszewa. Pilnie bowiem potrzebowała znaleźć egzorcystę dla swojego około rocznego dziecka. Ich zachowanie zaniepokoiło jednego z kierowców, który postanowił wezwać na miejsce patrol policji. Jak podaje dziennik Fakt.pl był nim policjant po służbie, który nie tylko wezwał funkcjonariuszy, ale także postanowił dyskretnie obserwować auto pary.

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Wypędzali z dziecka diabła

Zatrzymali się niedaleko na jednej z bocznych dróg w Mojszewie i razem z dzieckiem ruszyli do lasu. Jak podaje serwis superportal24.pl rodzice trzymali dziecko za ręce i oboje uderzali je gałęziami. „Przestraszone dziecko krzyczało wniebogłosy (…) było całe w błocie, zziębnięte i podrapane ”- czytamy.

Szczęśliwie szybko na miejsce przybyli policjanci i ratownicy medyczni. Według nieoficjalnych informacji cała rodzina trafiła do szpitala – rodzice na oddział psychiatryczny, a dziecko na dziecięcy. Policja ze względu na dobro dziecka, nie chce udzielić szczegółowych informacji na temat tego zdarzenia.

- Mogę potwierdzić, że o godz. 15.30 w Mojszewie zatrzymaliśmy parę z rocznym dzieckiem. Ze względu na dobro małoletniego więcej informacji nie udzielamy - przekazał w rozmowie z serwisem fakt.pl podkom. Zbigniew Frąckiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.