„Zasługujemy na własne dziecko”. Babcia 17 wnucząt szuka surogatki, by dać dziecko mężowi

2023-08-28 13:00

Cheryl i Quran poznali się, gdy on miał 15 lat. Pracowali wówczas w tej samej restauracji typu fast food. Gdy wpadli na siebie ponownie, po kilku latach, zaiskrzyło. Dziś są już po ślubie i pragną mieć dziecko. Szukają surogatki, bo... ona ma 61 lat.

Para z ogromną różnicą wieku szuka surogatki.
Autor: Facebook screenshot/ CherylAndQuran/ Para z ogromną różnicą wieku szuka surogatki.

Historia tej miłości jest nietypowa i choć wielu oburza, to jednak Cheryl i Quran zdobywają niemałą popularność w internecie. 61-latka i 24-latek są aktywnymi influencerami na TikToku. Zakochani od dwóch lat starają się o dziecko. W końcu zdecydowali się na pomoc surogatki. Zależy im jednak na dziecku o specjalnym pochodzeniu. 

Dowiedz się: Największy dar od kobiety dla kobiety. Te zdjęcia pokazują, że surogacja to nie tylko biznes

Radosław Majdan: Dlaczego trzeba mówić o in vitro?

Przeczytaj: Piąty raz została surogatką. Wyznaje, jak reagują na to jej własne dzieci

Nietypowa para wciąż szuka matki zastępczej

Para już wcześniej miała surogatkę, która jednak wycofała się w ostatniej chwili. Gdyby nie to, Cheryl i Quran byliby już rodzicami wiosną tego roku.

- Szukamy życzliwej matki zastępczej, która byłaby skłonna podpisać umowę na brak kontaktu z dzieckiem po jego urodzeniu. Nie chcemy, aby ludzie starali się o dziecko dla nas w celach finansowych - opowiada młody mężczyzna w rozmowie z Daily Mail.

Para ze względu na swoje mieszane pochodzenia chce, by ich dziecko było Metysem, czyli dzieckiem mającym jednego białego rodzica, a drugiego będącego rdzennym Amerykaninem. Tak sprecyzowane wymagania, małżeństwo argumentuje dobrem dziecka. 

- Maluch będzie czuł, że jesteśmy jego prawdziwymi rodzicami - mówi para w rozmowie z mediami. 

Małżeństwo z 37-letnią różnicą wieku spotyka się od 2020 roku. Niebawem czeka ich druga rocznica ślubu. Cheryl ma już siedmioro dzieci i aż 17 wnucząt. Rodzina mieszka w USA, w stanie Giorgia. 

Surogacja w Polsce

Surogatka to kobieta, która godzi się na wprowadzenie do swojego organizmu zarodka (pochodzącego z metody in vitro), urodzenie dziecka, a następnie przekazanie go wybranym osobom - zazwyczaj biologicznym rodzicom. W Stanach takie praktyki są na porządku dziennym.

Surogatki w Polsce wciąż budzą jednak niemałe kontrowersje i duże emocje. Prawo w naszym kraju nie określa w jasny sposób, czy korzystanie z usług surogatek jest zabronione, czy też nie. Nie ma w tej kwestii żadnych przepisów, które to regulują. Oficjalne dane nie określają także, jak wiele par poszukuje matek zastępczych.

Przeczytaj: Tęskniła za byciem w ciąży, ale nie chciała więcej dzieci. Postanowiła pomóc nieznajomej parze