Największy dar od kobiety dla kobiety. Te zdjęcia pokazują, że surogacja to nie tylko biznes

2022-03-25 13:36

Pragnienie bycia matką, to wyjątkowo silne uczucie. Kobiety, które nie mają szans na donoszenie dziecka, zwłaszcza na zachodzie, coraz częściej decydują się na pomoc surogatek. A ta bywa odpłatne, choć nie zawsze... Te zdjęcia porodów surogatek z udziałem biologicznych mam pokazują czystą miłość i są po prostu wzruszające.

Getty Images/ Instagram/ @andieandolliephotography / @motherboardbirth
Autor: Getty Images Wzruszające zdjęcia z porodów surogatek

Surogatka to kobieta, która godzi się na wprowadzenie do swojego organizmu zarodka (pochodzącego z metody in vitro), urodzenie dziecka, a następnie przekazanie go wybranym osobom - zazwyczaj biologicznym rodzicom. Dziś mówi się o "matkach zastępczych" wiele, z uwagi na sytuację wojny w Ukrainie i problemy z odbieraniem urodzonych przez surogatki dzieci. 

Surogacja okryła się złą sławą. Powszechnie kojarzy się z biznesem robionym na dzieciach, czy celebrytkami nie chcącymi "stracić figury". W istocie zaś, dla wielu osób jest to po prostu cud narodzin. Ta procedura bywa odpłatna, choć nie zawsze. Zdarza się, że surogatkami są siostry, przyjaciółki, a nawet matki biologicznych mam. 

Zobacz też: Babcia urodziła własnego wnuka - 54-letnia surogatka zrobiła to dla córki

Te zdjęcia porodów surogatek z udziałem biologicznych rodziców pokazują inną stronę tematu. Widać na nich miłość, szczęście i wsparcie - zarówno ze strony surogatek jak i biologicznych rodziców, a niekiedy też partnerów samych surogatek. Zobaczcie same w naszej galerii.

Dowiedz się: Nieudane in vitro. Ile razy można podchodzić do zapłodnienia in vitro?

Zobacz wzruszające zdjęcia z porodów surogatek: 

Przygotowanie do in vitro
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza