Największy dar od kobiety dla kobiety. Te zdjęcia pokazują, że surogacja to nie tylko biznes

2022-03-25 13:36

Pragnienie bycia matką, to wyjątkowo silne uczucie. Kobiety, które nie mają szans na donoszenie dziecka, zwłaszcza na zachodzie, coraz częściej decydują się na pomoc surogatek. A ta bywa odpłatne, choć nie zawsze... Te zdjęcia porodów surogatek z udziałem biologicznych mam pokazują czystą miłość i są po prostu wzruszające.

Największy dar od kobiety dla kobiety. Te zdjęcia pokazują, że surogacja to nie tylko biznes
Autor: Instagram @giftoflifeohio @andieandolliephotography Największy dar od kobiety dla kobiety. Te zdjęcia pokazują, że surogacja to nie tylko biznes

Surogatka to kobieta, która godzi się na wprowadzenie do swojego organizmu zarodka (pochodzącego z metody in vitro), urodzenie dziecka, a następnie przekazanie go wybranym osobom - zazwyczaj biologicznym rodzicom. Dziś mówi się o "matkach zastępczych" wiele, z uwagi na sytuację wojny w Ukrainie i problemy z odbieraniem urodzonych przez surogatki dzieci. 

Surogacja okryła się złą sławą. Powszechnie kojarzy się z biznesem robionym na dzieciach, czy celebrytkami nie chcącymi "stracić figury". W istocie zaś, dla wielu osób jest to po prostu cud narodzin. Ta procedura bywa odpłatna, choć nie zawsze. Zdarza się, że surogatkami są siostry, przyjaciółki, a nawet matki biologicznych mam. 

Zobacz też: Babcia urodziła własnego wnuka - 54-letnia surogatka zrobiła to dla córki

Te zdjęcia porodów surogatek z udziałem biologicznych rodziców pokazują inną stronę tematu. Widać na nich miłość, szczęście i wsparcie - zarówno ze strony surogatek jak i biologicznych rodziców, a niekiedy też partnerów samych surogatek. Zobaczcie same w naszej galerii.

Dowiedz się: Nieudane in vitro. Ile razy można podchodzić do zapłodnienia in vitro?

Zobacz wzruszające zdjęcia z porodów surogatek: 

Przygotowanie do in vitro
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza