Zmieniała córce pieluszkę i odwróciła się tylko na chwilę. Nagle usłyszała upiorny trzask

2023-10-31 15:23

Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Gdy ta mama zmieniała maleńkiej córeczce pieluszkę, doszło do nieszczęśliwego wypadku. Odwróciła się na chwilę, by sięgnąć po chusteczki nawilżające, kiedy to się stało. "Usłyszałam tylko głośny trzask" - wspomina z rozpaczą.

Dziecko na przewijaku
Autor: Getty / Instagram @tinyheartseducation Matka przewijała dziecko, gdy upadło na marmurową podłogę

Młoda mama chciała zmienić pieluszkę swojej sześciomiesięcznej córeczce. Położyła ją na przewijaku, rozebrała i odwróciła na sekundę, by sięgnąć po mokre chusteczki. Tak niewiele wystarczyło, by doszło do tragedii. Pech chciał, że w domu była kamienna podłoga.

Niemowlę spadło na podłogę i uderzyło się w głowę

Gdy mama sięgała po akcesoria do przewijania, dziewczynka przekręciła się na przewijaku i z niego spadła. Dźwięk, który usłyszała młoda mama, zmroził jej krew w żyłach.

"Nagle usłyszałam głośny trzask. Moja córeczka stoczyła się ze stołu i upadła na marmurową podłogę" - opisała swoją dramatyczną historię mama. Przerażona kobieta natychmiast podniosła dziecko i zawiozła je do szpitala. Nie czekała na to, czy wystąpią jakiekolwiek objawy, od razu udała się po profesjonalną pomoc.

Kąpiel niemowlęcia - o czym warto pamiętać? M jak mama

Matka posłuchała intuicji

W samochodzie dziewczynka zamykała oczy tak, jakby chciała spać. Mama nie pozwalała jej jednak zasnąć i pędziła do szpitala. Lekarze zbadali dziecko i oznajmili, że wszystko jest w porządku, a dziewczynce nic się nie stało.

Mama powinna być spokojniejsza, ale jednak intuicja podpowiadała jej, że coś jest nie w porządku. Poprosiła lekarza o wykonanie dodatkowych badań. Dziewczynce wykonano tomografię komputerową i okazało się, że ma pękniętą kość czaszki.

"Na szczęście nie było krwawienia. Tak się cieszę, że nalegałam na wykonanie tego badania. Pamiętajcie, żeby dbać o dokładne zdiagnozowanie waszych pociech" - podzieliła się swoją historią mama.

Jak prawidłowo przewijać dziecko?

Rodzice, którzy przewijają lub przebierają maluszka, nie powinni go nigdy zostawiać samego, nawet na kilka sekund. Kilkumiesięczne dzieci są bardzo ruchliwe i wystarczy chwila nieuwagi, by maluch obrócił się i by doszło do tragedii. Jeśli to możliwe, najlepiej jest przewijać dziecko na miękkim podłożu np. na macie, gdzie dziecko nawet gdy się obróci na brzuszek, nie zrobi sobie krzywdy.

W przypadku przewijania dziecka na stoliku czy komodzie znajdującej się na sporej wysokości, dobrze jest wcześniej przygotować sobie wszystkie akcesoria do przewijania, by nie zostawiać malucha bez nadzoru. 

Gdy dojdzie do jakiekolwiek złego zdarzenia, należy jak najszybciej udać się do lekarza.

Czytaj: Agnieszka Włodarczyk zabrała syna na SOR. "3 dni nie jadł". Skandaliczna reakcja internautek