Zofia Zborowska pokazała brzuch po porodzie. "Dla wszystkich dziewczyn, które są pierwszy raz w ciąży"

2024-05-17 9:21

Zofia Zborowska urodziła drugą córeczkę, Jaśminę. Znana mama pokazuje, jak wygląda rzeczywistość po porodzie. To nie tylko urocze kadry, ale i nocne pobudki. "Spanie jest dla frajerów" - napisała w środku nocy. Aktorka ma także ważne ogłoszenie dla kobiet, które po raz pierwszy zostaną mamami.

Zofia Zborowska pokazała brzuch po porodzie. Dla wszystkich dziewczyn, które są pierwszy raz w ciąży
Autor: Instagram @zborowskazofia Zofia Zborowska pokazała brzuch po porodzie. "Dla wszystkich dziewczyn, które są pierwszy raz w ciąży"

Zofia Zborowska-Wrona i Andrzej Wrona w 2021 roku powitali na świecie swoją pierwszą córkę, Nadzieję. W środę dziewczynka została starszą siostrą - 15 maja urodziła się Jaśmina. Dumni rodzice o tym, że ich rodzina się powiększyła poinformowali w czwartek.

- Wczoraj w imieniny Nadziejki i Zosi przyszła na świat nasza druga córeczka Jaśminka - napisali na Instagramie.

Zofia Zborowska to jedna z tych znanych mam, która pokazuje rzeczywistość bez lukru. Możemy zobaczyć, że nie zawsze wszystko jest "jak z obrazka", a pod wieloma sytuacjami możemy spokojnie się podpisać, myśląc "ja też tak mam". Nie są obce nam doświadczania, którymi podzieliła się Aleksandra Żebrowska, pokazując letnie scenki z życia rodzica, widzimy się także w tym, co publikuje Zofia Zborowska.

Jedną z jej ostatnich relacji powinny obejrzeć przede wszystkim przyszłe mamy, które pierwszy raz są w ciąży. Dzięki temu, o czym mówi (i co pokazuje) aktorka, nie będą zaskoczone po porodzie.

5 rzeczy, których nie wiesz o połogu

Zofia Zborowska pokazała brzuch po porodzie

Oglądając poporodowe zdjęcia w mediach społecznościowych, często łapiemy się na tym, że wszystko jest idealne. Widzimy wyspane kobiety, z perfekcyjną fryzurą i manicure, w koszulach dopasowanych do ubranka noworodka. Oglądamy ciała, po których nie widać, że jeszcze chwilę temu wyglądały zupełnie inaczej.

Wspominamy to, jak pierwsze chwile po porodzie wyglądały u nas, spotkanie z maluchem było wyczekane i wyśnione, czułyśmy się jak królowe życia, chociaż często było nam daleko od perfekcyjnego wyglądu. A gdy przeglądałyśmy się w szpitalnym lustrze i patrzyłyśmy na… ciążowy brzuszek, chociaż w ciąży już nie byłyśmy, miałyśmy ochotę zalać się łzami. "Co ze mną jest nie tak?" - pojawiało się w głowach. Nie wiedziałyśmy, że spory brzuszek to coś normalnego.

Dlatego bardzo doceniamy mamy, które pokazują rzeczywistość bez ulepszeń. Może się wydawać, że to nic takiego, jednak w świecie, w których wciąż oglądamy doskonałe obrazki, to coś na wagę złota.

Zofia Zborowska nagrała relację, w której skierowała się przede wszystkim do "nowych" mam.

- A dla wszystkich dziewczyn, które są pierwszy raz w ciąży: brzuch nie znika tak szybko - powiedziała, precyzując w opisie, że chodzi o brzuch po porodzie.

Na relacji widzimy, że brzuszek aktorki wciąż jest widoczny. I to coś całkowicie normalnego, o czym przypomniała ostatnio inna znana mama.

Przeczytaj także: "Nie mogę na niego patrzeć". Brzuch po ciąży to zmora wielu mam. Jak sobie z nią radzą?

Zofia Zborowska pokazała brzuch po porodzie. Dla wszystkich dziewczyn, które są pierwszy raz w ciąży
Autor: Instagram @zborowskazofia Zofia Zborowska pokazała brzuch po porodzie
Zofia Zborowska pokazała brzuch po porodzie
Autor: Instagram @zborowskazofia Zofia Zborowska pokazała brzuch po porodzie

Brzuch po ciąży. "Po pierwszym porodzie byłam dosłownie załamana jak to wygląda"

Lek. Katarzyna Woźniak na Instagramie znana jest jako @mama.i.stetoskop. Kilka dni temu została po raz trzeci mamą, a na swoim profilu pokazała, jak wygląda brzuch dzień po porodzie.

- Tak wygląda brzuch dzień po porodzie i to jest zupełnie NORMALNE. Tak ma być. Po pierwszym porodzie byłam dosłownie załamana jak to wygląda, teraz wiem że to normalne i po prostu potrzeba trochę czasu - napisała na Instagramie. - Niestety mało kto o tym mówi, a jeszcze mniej osób to pokazuje - dodała.

Dlatego tym bardziej doceniamy to, co zrobiła Zofia Zborowska. My już wiemy, jak wygląda ciało po ciąży, wiele przyszłych mam jest tego świadomych, ale są i takie, które nie wiedzą. I takie obrazki mogą odmienić ich myślenie o sobie.

Przeczytaj także: 5 kroków, by zaakceptować ciało po ciąży. To ono dało ci dziecko, więc warto je za to kochać

Sonda
Zaskoczył cię wygląd brzucha po porodzie?