Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w 2019: poznaj popularne imiona dla chłopców i dziewczynek

Najpopularniejsze imiona
Autor: thinkstockphotos.com|Redakcja

Ranking najpopularniejszych imion dla dzieci może pomóc wam w podjęciu decyzji, jakie imię wybrać dla swojego dziecka. Sprawdźcie, które imiona rodzice najchętniej nadawali dziewczynkom i chłopcom w 2019 roku. Czy na liście najpopularniejszych imion doszło do jakiś zmian?

Na liście najpopularniejszych imion dla dzieci od lat nie zachodzą większe zmiany. Jesteśmy wierni swoim upodobaniom i chętnie nadajemy dzieciom imiona tradycyjne. Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało ranking najpopularniejszych imion 2019 roku. Nie przyniósł on żadnej rewolucji. Lubimy to, co znamy i to, co nam się dobrze kojarzy. Imiona takie jak Helena, Maria, Zofia, Antoni, Stanisław to często imiona naszych babć i dziadków. Dziś wróciły do łask: są ciepłe, dobrze brzmią z większością polskich nazwisk i przywołują miłe wspomnienia. Jakie mamy wybrać imię, jeśli wkrótce urodzi nam się niemowlę?

Spis treści:

  1. Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2019 roku
  2. Najrzadsze imiona dla dziewczynek w 2019 roku
  3. Jak wybrać imię dla dziecka?
  4. Najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2019 roku
  5. Najrzadsze imiona dla chłopców w 2019 roku

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2019 roku

Lista najpopularniejszych imion dla dziewczynek nie uległa zmianie. Jeśli chcecie, aby wasza córka nosiła niepowtarzalne imię, powinniście odrzucić imiona takie jak Amelia, Antonina, Julia, Lena, Maja, Zuzanna. Po raz kolejny wysoko w rankingach znalazły się również takie imiona jak Aleksandra, Alicja, Wiktoria, Emilia. Wybierając któreś z tych imion, możecie być pewni, że wasza córeczka będzie miała wiele koleżanek noszących dokładnie to samo imię.

Najczęściej nadawane dziewczynkom imiona w 2019 roku to:

Najrzadsze imiona dla dziewczynek w 2019 roku

Do rzadko nadawanych imion należą: Bogusława, Renata, Janina, Ludwika, Krystyna, Marzena, Sabina. Jeśli chcesz, aby twoja córka nie miała w przedszkolu czy szkole kilku koleżanek o tym samym imieniu, nie musisz wybierać staropolskich imion. Możesz nazwać ją Anita, Edyta, Dagmara, Ksenia, Marlena, Żaneta. W tej sytuacji dobrym wyborem będzie również wybór imienia, które rodzice chętnie nadawali dzieciom w latach 90. takiego jak: Aneta, Wioletta, Justyna, Iwona, Mariola.

Dobrze wiedzieć

Jak wybrać imię dla dziecka?

Wybierając imię dla dziecka, warto zwrócić uwagę na to, by korespondowało ono z nazwiskiem. Oryginalne, zagraniczne imiona mogą brzmieć śmiesznie z typowo polskimi nazwiskami. Dzieci niestety często to wykorzystują. Jeśli więc nosisz nazwisko Kowalski, a swojemu synowi nadasz imię Brandon, możesz narazić dziecko na szyderstwa ze strony rówieśników. Dziecko, wstydzące się swojego imienia, szybko nabawi się kompleksów, może zacząć stronić od rówieśników lub zamknąć się w sobie. 

Najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2019 roku

Lista najpopularniejszych imion dla chłopców również was nie zaskoczy. Nadal chętnie nadajemy synom imiona Antoni, Jakub, Jan. Wysoko w rankingu znaleźli się także: Szymon, Aleksander. Coraz częściej nazywamy synów imionami: Stanisław, Marcel, Michał. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych imion nadawanych chłopcom w 2019 znalazły się:

Najrzadsze imiona dla chłopców w 2019 roku

Do rzadko nadawanych imion dla chłopców należą imiona pokolenia naszych wujków. Będą to: Andrzej, Czesław, Marian, Ireneusz, Sławomir, Zbigniew. Krótkie imiona z dobrą tradycją również nie cieszą się dziś zbyt dużą popularnością. Kiedyś chłopców często nazywano Lech, Jacek, Marek, Roman. Dziś wolimy inne imiona. Również te, które były popularne jeszcze dwadzieścia lat temu, dziś są coraz rzadziej spotykane. Niewielu małych chłopców nosi dziś imiona: Damian, Norbert, Arkadiusz, Mariusz, Radosław.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE