Szukasz rzadkiego imienia dla syna? Mamy propozycję. W 2023 roku nadano je dwa razy

2024-06-09 9:09

Są słowa, które doskonale znamy, ale niekoniecznie łączymy je z imionami. To imię męskie kojarzymy z fikcyjną postacią, ale nie od razu. Przede wszystkim przypominamy sobie o nazwisku. A to przywodzi na myśl program z dzieciństwa, ale nie tylko. Wiesz już, o które imię dla chłopca chodzi?

Szukasz rzadkiego imienia dla syna? Mamy propozycję. W 2023 roku nadano je dwa razy
Autor: Getty Images Szukasz rzadkiego imienia dla syna? Mamy propozycję. W 2023 roku nadano je dwa razy

Z czym kojarzy ci się imię Walter? Mnie... raczej nie z imieniem. Pierwsza myśl to Sandra Walter. Gdy byłam dzieckiem, wszyscy oglądaliśmy prowadzony przez nią program "Mini Playback Show". Druga myśl? Pistolet. Znów, skojarzenie odnosi się do nazwiska, a nie do imienia. Jest jeden Walter, ale jego pełnego imienia rzadko się używa - to, oczywiście, Walt Disney.

Walter nie jest imieniem pierwszego wyboru, to widać w statystykach. W 2023 roku nazwano tak zaledwie dwóch chłopców, a trzech otrzymało tak na drugie imię.

Dorosłych Walterów również nie ma zbyt wielu. Zgodnie z rejestrem PESEL, w Polsce żyje 2 244 mężczyzn noszących to imię. Zestawiając to z 689 313 Piotrami, wynik nie jest imponujący. A co z drugim imieniem? Nadano je 1 623 mężczyznom.

Tyle danych, czas na ciekawostki!

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Walter rządzi

Walter to imię męskie germańskiego pochodzenia. Waltan i heri to słowa, od których się wywodzi, znaczą "panować" i "lud". Zatem Walter to rządzący, dowódca.

Znany Walter? To np. Walt Disney, Walter Baade, Walter Tevis, Walter Cannon. Tak nazywał się również bohater serialu "Breaking Bad", Walter White.

Przeczytaj także: Masz długie nazwisko i szukasz krótkiego imienia dla dziecka? Mamy dla ciebie propozycje

Kiedy Walter świętuje?

Imieniny Waltera świętujemy: 8 kwietnia, 2 maja, 5 czerwca i 29 listopada. A zdrobnienia? Walterek, Waltuś, Waltek, Walti, Walteczek, Waltek, Waltunio. Mamy trochę możliwości, ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. I - oczywiście - preferencje samego Waltera. W końcu nie każdy "poważny" Walter, chce zostać np. "Waltuniem", może zgodzić się jedynie na to, aby mówić do niego "Walt".

Przeczytaj także: Piotr Żyła miał 20 lat gdy został ojcem. Wybrał imię dla syna, które nie traci na popularności

Jaki jest Walter?

Jak czytamy w imienniku mjakmama24.pl, Walter lubi rządzić (w końcu imię zobowiązuje). Jest pewny siebie i osiąga cele, które przed sobą postawił. Idealny zawód? Walter sprawdzi się np. jako żołnierz.

Znasz jakiegoś Waltera?

Przeczytaj także: Masz chłopskie czy szlacheckie korzenie? Końcówki nazwisk nie mówią wszystkiego