12 sposobów, by praca w ciąży nie była katorgą

2021-11-30 14:28

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, praca w ciąży nie jest zagrożeniem, a może być przyjemnością. Jeśli czujesz się dobrze, jest to jak najbardziej możliwe! Oto sposoby, by czerpać radość z pracy i subtelnie zwalczać niedogodności ciążowe.

 Kobiety są gorzej opłacanymi pracownikami od mężczyzn
Autor: Getty Images Kobiety są gorzej opłacanymi pracownikami od mężczyzn

Co zrobić, aby praca w ciąży nie była męcząca? Część kobiet chce pracować jak najdłużej mimo ciąży. Lekarze, jeśli ciąża nie jest zagrożona, a przyszła mama nie wykonuje zawodu, który obciąża ją fizycznie, ani nie naraża na zachorowania, jak praca w przedszkolu, szkole, czy w zawodach medycznych, nie widzą przeciwskazań. 

Nie oszukujmy się jednak. Ciąża to wyjątkowy okres. Mdłości, zgaga, obrzęk nóg, wzęcia, gazy... To wszystko brzmi kiepsko w połączeniu z chodzeniem np. do biura. Jak sobie pomóc, by praca w ciąży była przyjemnością, a nie katorgą? Podpowiadamy!

Zobacz też: Prawa i przywileje ciężarnej pracującej na etacie.

Koniec umowy o pracę a ciąża i urlop macierzyński

M jak mama: Zwolnienie lekarskie w ciąży
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza