5 rzeczy, które W CIĄŻY możesz robić do woli

2014-10-29 12:34

Stało się, jesteś w ciąży i najbliższe kilka miesięcy będzie dla ciebie wyjątkowych. Wykorzystaj ten czas maksymalnie, bo właśnie teraz możesz robić wszystko na co masz ochotę. I to bez konsekwencji!

Emocje w ciąży
Autor: thinkstockphotos.com Kiedy jesteś w ciąży, powinnaś słuchać swojego organizmu i sprawiać sobie przyjemności.

Spis treści

  1. Jestem w ciąży i jestem zmęczona...
  2. Jestem w ciąży: chcę oglądać same komedie romantyczne
  3. Jestem w ciąży i... płaczę, gdy oglądam film o zwierzaczkach
  4. Jestem w ciąży i cały czas jem słodycze
  5. Jestem w ciąży i... wydaję krocie na ubrania

Ciąża to wspaniały czas w życiu kobiety. I jedyny, w którym może sobie pozwolić na każdą słabość i nikt nie będzie się temu dziwił, tylko pokiwa ze zrozumieniem głową!

>> 7 rzeczy, o których powinnaś pamiętać, zanim zdecydujesz się na zajście w ciążę >>

Jestem w ciąży i jestem zmęczona...

I masz prawo być zmęczona, w końcu rozwija się w tobie drugie życie, które pochłania masę energii. Jeśli wracasz po pracy do domu i czujesz się wykończona, a jedyna rzecz, o której marzysz to zwinąć się w kulkę na łóżku i zasnąć, zrób to. Nie wmawiaj sobie, że powinnaś ugotować obiad, pozmywać stertę naczyń i zrobić pranie. Ciąża to czas wyjątkowy, w którym musisz ze skupieniem wsłuchiwać się w swój organizm. A jeśli on cię prosi o sen, pozwól mu na to! Naczynia i pranie nie uciekną.

Jestem w ciąży: chcę oglądać same komedie romantyczne

W normalnej sytuacji, gdy oglądasz romanse i komedie romantyczne, twój mężczyzna wznosi oczy ku niebu i prosi cię, żebyście obejrzeli coś innego (czytaj: film, w którym jest dużo krwi i przemocy). No cóż, teraz przyszedł twój czas, a on nie będzie nawet śmiał prosić cię o zmianę kanału. Czy może być coś piękniejszego niż kilka miesięcy rządów nad pilotem? ;-) Jeśli masz chęć w ciąży spędzić weekend na kanapie ze stertą ukochanych filmów, nie wahaj się! Zwłaszcza że po narodzinach dziecka nie będziesz mogła sobie na to pozwolić.

>> 7 rzeczy, które robisz, gdy dowiadujesz się, że spodziewasz się dziecka >>

Jestem w ciąży i... płaczę, gdy oglądam film o zwierzaczkach

No i płacz sobie na zdrowie, pod warunkiem, że tym łzom nie towarzyszą nerwy, które mogłyby zaszkodzić dziecku. Nie musisz się wstydzić, że rozczula cię widok małych lwiątek czy kangurków, które mamy noszą w torbach. Takie emocje w ciąży są czymś najzupełniej normalnym i nikt nie będzie się z ciebie śmiał, że w czasie oglądania National Geographic po twoich policzkach spływają krokodyle łzy. Twój widok wzbudzi w drugiej osobie ciepłe uczucia!

Jestem w ciąży i cały czas jem słodycze

To akurat niezdrowy nawyk, ale uzasadniony w tym specyficznym czasie. Jeśli czujesz, że nie wytrzymasz, jeśli nie zjesz czekolady, pozwól sobie na tę przyjemność. Podejdź jednak do niej rozsądnie i wybierz gorzką czekoladę z dużą zawartością kakao. Nie jedz też jej codziennie. Pomyśl, że robisz to dla siebie, bo po ciąży będziesz chciała szybko wrócić do formy, a każda tabliczka czekolady może ci to utrudnić. No i nie chciałabyś spędzać wieczorów na fotelu dentystycznym, prawda?

>> 7 rzeczy, które powinnaś robić w ciąży, aby twoje dziecko było zdrowe >>

Jestem w ciąży i... wydaję krocie na ubrania

Tej rzeczy zazdrości ci na pewno niejedna kobieta ;-) Masz świetny argument dla partnera, który spogląda na ciebie z lekkim wyrzutem, gdy przynosisz do domu kolejną torbę ubrań. Przecież w ciąży w czymś chodzić musisz, a stare ubrania już są za małe. Kupuj do woli, ale wybieraj fasony tak, abyś mogła je zakładać również po porodzie.