Ból nóg w CIĄŻY - jak sobie pomóc?

2013-05-06 15:55

Cierpisz na dolegliwości w ciąży? Nogi to ta część ciała, która – obok kręgosłupa – chyba najbardziej cierpią z powodu ciąży. Stają się ciężkie, opuchnięte, mogą się pojawić skurcze, obrzęki, żylaki. Ale można im pomóc, stosując specjalne środki i preparaty.

Nogi w ciąży: obrzęki, skurcze łydek, pocenie się stóp, pajączki, żylaki, zakrzepica żył głębokich
Autor: _photos.com

Spacery w ciąży są bardzo polecane.  Ta mało forsowna forma aktywności jest zalecana dla każdej przyszłej mamy, pod warunkiem że nie będzie spacerować po... centrum handlowym. Jeśli iść na spacer w ciąży, to tylko tam, gdzie dużo przestrzeni i świeżego powietrza. Niestety, w zaawansowanej ciąży nawet chodzenie nie zawsze jest bezproblemowe.

Ciąża: dlaczego w ciąży bolą nogi?

Nogi, obciążone dużym ciężarem, szybciej się męczą, pocą, pojawiają się na nich obrzęki, a niekiedy nawet żylaki. Im bliżej końca dnia – zwłaszcza gdy jest bardzo ciepło – tym gorzej dla nóg. Czujesz, że są ciężkie jak z ołowiu, spocone, zmęczone, często też poobcierane lub z pęcherzami. W takim stanie marzysz tylko o tym, by wrócić do domu i lec na kanapie. Są jednak sposoby, by nogom było lżej. Zapewnisz im dłużej komfort i zdrowie, stosując profilaktykę, czyli odpowiednie do problemu preparaty i akcesoria. Każdej ciężarnej polecamy żele i spraye do zmęczonych nóg, wkładki do butów zwiększające komfort chodzenia, a nawet bieliznę przeciwżylakową o najmniejszym stopniu ucisku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza