PAMIĘTNIK Z CIĄŻY: dlaczego warto go pisać?

2013-12-04 21:37

Pamiętnik z ciąży to sposób na zatrzymanie niezwykłych chwil, pamiątka na lata, ale też przepis na autoterapię i wentyl bezpieczeństwa dla buzujących emocji. Sprawdź, czy pisanie pamiętnika z ciąży jest dla ciebie.

Pamietnik z ciazy
Autor: _photos.com|photos.com PAMIĘTNIK Z CIĄŻY: dlaczego warto go pisać?

W czasie ciąży nie zawsze chcesz się dzielić z rodziną, przyjaciółkami i partnerem wszystkimi najskrytszymi myślami. Pamiętnik pisany w czasie ciąży to sposób na wyrzucenie z siebie wszystkich dręczących cię niepokojów, obaw, złych nastrojów, z którymi nie masz ochoty się z nikim dzielić. Złość na partnera, wątpliwości, czy będziesz dobrą matką, lęk przed zmianami – to wszystko możesz powierzyć pamiętnikowi. Ale pamiętnik z ciąży jest też doskonałą formą wyrażenia rozpierającej cię radości i euforii. Dzięki przelaniu myśli na papier nie tylko wyrzucisz z siebie emocje, ale też być może znajdziesz rozwiązanie problemów. Często dopiero wracając do zapisków sprzed kilku dni i patrząc na nie z dystansem, możemy obiektywnie ocenić pewne sytuacje i znaleźć odpowiedź na dręczące pytania. A poza tym pamiętnik z ciąży to pamiątka – po latach będziesz mogła do niego zajrzeć i przypomnieć sobie zdarzenia i nastroje z tego niezwykłego okresu.

Pamiętnik z ciąży: jak pisać?

Pamiętnik z ciąży prowadzisz przede wszystkim dla siebie, nie ograniczaj się więc. Pisz śmiało, nawet o rzeczach, o których nikomu byś nie powiedziała. Pamiętnik nie jest przeznaczony do czytania przez innych, to intymne zapiski. Nie narzucaj sobie żadnego harmonogramu (np. „piszę codziennie”). Pisz, gdy poczujesz potrzebę. Nie trzymaj się żadnej formy, pisz jak czujesz – jednego dnia w formie listu do dziecka, innego – w formie wiersza, listy, dialogu. Możesz też wyrażać swoje myśli poprzez rysunki.

www.dlarodzinki.pl