Współczesne przesądy o ciąży, czyli fakty i mity o tym, co szkodzi dziecku!

2022-01-11 13:45
Współczesne przesądy o ciąży
Autor: Getty images Fakty i mity o tym, co szkodzi dziecku!

Przesądy o ciąży są wiecznie żywe, ale te najnowsze na cel wzięły sobie zdobycze cywilizacyjne. Do kobiet w ciąży wciąż docierają informacje, które mogą je przerazić: chlor w basenie szkodzi dziecku, kawa powoduje poronienie, a soja – niepłodność u syna. Przeczytaj, które lęki są niepotrzebne.

Zamiast w spokoju czekać na dziecko wiele mam wciąż niepokoi się i zamartwia: czy moja kawa nie jest zbyt mocna? Czy mogę używać telefonu komórkowego? Czy kąpiel w basenie z wodą chlorowaną nie spowoduje poronienia?

Przypominamy, skąd wzięły się te i podobne lęki. O to, czy należy się nimi przejmować, zapytaliśmy doświadczonego ginekologa położnika, dr. Jacka Tulimowskiego.

miesięcznik "M jak mama"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza