Wygląd w ciąży

Wiele przyszłych mam nie może się doczekać, kiedy wszyscy dookoła będą widzieć ich cudowny stan. Są tak szczęśliwe, że wieść o ciąży chcą obwieścić całemu światu. Z drugiej strony, marzenie o typowo ciążowym brzuszku ma też związek z poczuciem kobiecości. Nie chcemy wyglądać jak byłybyśmy wzdęte. A to przecież częsty żart "życzliwych" z kobiet będących na początku ciąży.
Trzeci trymestr ciąży jest to czas, kiedy możemy mieć już wszystkiego serdecznie dosyć. Spuchnięte nogi, wielki brzuch i ciężar sprawiają, że trudno nam się poruszać i oddychać. Ta mama pokazała, że sam obrót z boku na bok może być prawdziwym wyzwaniem.
Kąpiel w ciąży, choć niewątpliwie przyjemna, nie zawsze jest dla ciężarnej bezpieczne. Czy można się kąpać w wannie w ciąży? Czy gorąca kąpiel jest dozwolona? Czy można korzystać z hydromasaży w ciąży? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące kąpieli w ciąży.
Większość przyszłych mam marzy, by ten niezwykły okres, jakim jest oczekiwanie na dziecko, uwiecznić na pięknych fotografiach. Można zrobić to samodzielnie - z pomocą partnera, czy przyjaciółki. Jesienna sesja ciążowa w plenerze to gwarancja klimatycznych, magicznych zdjęć. Jak się ubrać, gdzie i kiedy robić zdjęcia? Podpowiadamy!
Ciąża zimą to dla skóry spore obciążenie. Cera staje się często bardzo wrażliwa podczas ciąży, przez co szczególnie nie służą jej mróz, wiatr czy centralne ogrzewanie. Dlatego zimą skórę należy pielęgnować wyjątkowo starannie.
Poszukałyśmy na Instagramie mam, które tak stylizują dresy, legginsy i sportowe buty, że nie rezygnując z wygody, wyglądają świetnie! Zobacz ich pomysły na stylizacje ciążowe na jesień i zimę 2021/22.
Takiego ciążowego brzucha jeszcze nie widziałyśmy. Jest duży, bo mieści się w nim trójka dzieci. Być może wpływ na jego kształt ma też fakt, że kobieta wcześniej była już w ciąży bliźniaczej. Jak ciało szczęśliwej mamy pięciorga dzieci wygląda po porodzie?
Dominika Gwit to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Jest charakterystyczna i zazwyczaj wciela się w role wesołych koleżanek z pracy, szczerych przyjaciółek itp.. Mimo sukcesów zawodowych, przez lata w mediach komentowana była głównie jej waga. Gwiazda w pewnym momencie życia drastycznie schudła. Teraz jednak jej życie odmienia się za sprawą upragnionego dziecka. Szczerze gratulujemy!
Coraz więcej kobiet mówi o tym głośno: "Bolą nas wasze komentarze odnośnie naszego wyglądu w ciąży". Często mówi się dziś o #bodyshamingu i widać, że społeczeństwo zaczyna nabierać wrażliwości w tym temacie. Gdy jednak chodzi o ciążę, wciąż mamy łatwość w ocenianiu. Tak jakby brzuch ciążowy nie był częścią kobiety i komentowanie jego wyglądu nie mogłoby sprawić nikomu przykrości. A tak nie jest!
Katie Marie, tiktokerka, która jest mamą czwórki dzieci, prowadzi swój kanał publikując dużo rodzinnych treści. Nic dziwnego - influencerka już po raz drugi została mamą bliźniąt. Ostatnio poruszyła temat wyglądu po ciąży bliźniaczej. Choć jest smukłą kobietą, jej brzuch niedługo po porodzie wyglądał bardzo specyficznie. "Dziękuję ci za to" - piszą w komentarzach internautki.
Oleje w ciąży to wszechstronne kosmetyki: nadają się nie tylko do pielęgnacji twarzy i ciała, ale też zastąpią odżywkę lub maskę do włosów i wzmocnią cebulki włosów. Które oleje najlepiej nadają się do olejowania włosów?
Ciąża u kobiet otyłych i z dużą nadwagą jest ciążą wysokiego ryzyka, która wymaga specyficznej opieki ze strony ginekologa położnika. Prowadzenie ciąży, tak by zwiększyć poziom bezpieczeństwa mamy i dziecka powinien jednak wiązać się także z delikatnym podejściem. Wiele kobiet wciąż narzeka na dyskryminację w gabinetach, właśnie ze względu na wagę.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza