Wygląd w ciąży

Świąteczny czas jest niesamowicie klimatyczny. Będąc w ciąży, z widocznym już brzuszkiem po prostu "wypada" mieć zdjęcie na tle choinki. To niesamowita pamiątka. Jak wykonać piękne świąteczne zdjęcie ciążowe bez specjalnego sprzętu, czy umiejętności? Ta mama pokazuje, jakie to proste.
Jeśli w ciąży dokuczają ci problemy z cerą, takie jak trądzik czy przesuszona skóra, musisz pamiętać, że niektórych kosmetyków, które standardowo stosuje się przy takich dolegliwościach, nie będziesz mogła teraz używać. Zabronione są na przykład leki zawierajace w swym składzie estrogeny, flutamid czy izotretynoiny. Radzimy, jakich preparatów mogą używać ciężarne, które borykają się z trądzikiem, przesuszoną skórą i przebarwieniami, a jakich powinny unikać.
Przesuszona skóra w ciąży powoduje spory dyskomfort. Jej wrażliwość i pieczenie pojawiają się nawet jeśli do niedawna wszystko było w porządku? Dlaczego w ciąży skóra może stać się wrażliwa i jak zminimalizować związane z tym niedogodności? Jak pielęgnować skórę w ciąży?
Depilacja ciążowego brzucha to dla wielu przyszłych mam normalny zabieg. W wyniku zmian hormonalnych niektóre kobiety miewają problemy z mocniejszym i gęstszym owłosieniem, także na brzuchu. Czy można depilować brzuch w ciąży, a jeśli tak, to jak to zrobić? Która metoda depilacji jest najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza?
Ciało kobiety w ciąży zmienia się bezustannie. Z pewnością każda z nas obserwuje u siebie jakieś przemiany oprócz rosnącego brzucha. W ciele ciężarnej zmienia się także... pochwa. I to w o wiele bardziej zaskakujący sposób niż możnaby przypuszczać.
Wiele przyszłych mam nie może się doczekać, kiedy wszyscy dookoła będą widzieć ich cudowny stan. Są tak szczęśliwe, że wieść o ciąży chcą obwieścić całemu światu. Z drugiej strony, marzenie o typowo ciążowym brzuszku ma też związek z poczuciem kobiecości. Nie chcemy wyglądać jak byłybyśmy wzdęte. A to przecież częsty żart "życzliwych" z kobiet będących na początku ciąży.
Trzeci trymestr ciąży jest to czas, kiedy możemy mieć już wszystkiego serdecznie dosyć. Spuchnięte nogi, wielki brzuch i ciężar sprawiają, że trudno nam się poruszać i oddychać. Ta mama pokazała, że sam obrót z boku na bok może być prawdziwym wyzwaniem.
Kąpiel w ciąży, choć niewątpliwie przyjemna, nie zawsze jest dla ciężarnej bezpieczne. Czy można się kąpać w wannie w ciąży? Czy gorąca kąpiel jest dozwolona? Czy można korzystać z hydromasaży w ciąży? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące kąpieli w ciąży.
Większość przyszłych mam marzy, by ten niezwykły okres, jakim jest oczekiwanie na dziecko, uwiecznić na pięknych fotografiach. Można zrobić to samodzielnie - z pomocą partnera, czy przyjaciółki. Jesienna sesja ciążowa w plenerze to gwarancja klimatycznych, magicznych zdjęć. Jak się ubrać, gdzie i kiedy robić zdjęcia? Podpowiadamy!
Ciąża zimą to dla skóry spore obciążenie. Cera staje się często bardzo wrażliwa podczas ciąży, przez co szczególnie nie służą jej mróz, wiatr czy centralne ogrzewanie. Dlatego zimą skórę należy pielęgnować wyjątkowo starannie.
Poszukałyśmy na Instagramie mam, które tak stylizują dresy, legginsy i sportowe buty, że nie rezygnując z wygody, wyglądają świetnie! Zobacz ich pomysły na stylizacje ciążowe na jesień i zimę 2021/22.
Takiego ciążowego brzucha jeszcze nie widziałyśmy. Jest duży, bo mieści się w nim trójka dzieci. Być może wpływ na jego kształt ma też fakt, że kobieta wcześniej była już w ciąży bliźniaczej. Jak ciało szczęśliwej mamy pięciorga dzieci wygląda po porodzie?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza