Wygląd w ciąży

Ciążowe kilogramy to nie tylko waga dziecka. Właśnie dlatego, nie znikają one od razu po porodzie, ale systematycznie, w trakcie trwania połogu maleją. Co składa się na "wagę" ciąży? Na utratę ilu kilogramów, bez specjalnych starań, możesz liczyć w kilka dni, ewentualnie kilka tygodni po porodzie?
Plamy na skórze w ciąży to tylko jeden z licznych problemów skórnych przyszłych mam. Ciąża to wyjątkowy czas dla skóry, w czasie którego mogą się pojawić różnorodne zmiany: ciemne plamy na skórze, pajączki, wysypka. Przeczytaj, skąd się biorą przebarwienia oraz plamy na skórze i jak się ich pozbyć?
Wczesne działanie i systematyczność – te słowa oddają najlepiej to, co jest konieczne, by zapobiec rozstępom w ciąży. O rozstępach i sposobach pozbycia się rozstępów po ciąży rozmawiamy z dr. n. med. Dorotą Kwiatkowską, dermatologiem oraz lekarzem medycyny estetycznej Skin Clinic w Warszawie.
Jeśli jesteś w pierwszej ciąży, teraz masz na to czas. Wsłuchaj się w dobowy rytm organizmu i wypiękniej w ciąży. Masz kilka wolnych godzin? Poświęć je dla siebie i wykorzystaj je na pielęgnację ciała i relaks. Kosmetyki zadziałają skuteczniej, jeśli nałożysz je o odpowiedniej porze. Pielęgnacja ciała w ciąży oraz dzień dla urody znacznie poprawią ci samopoczucie.
Nie tylko duży brzuch i przyrost wagi świadczą o tym, że jesteś w ciąży. U ciężarnej zmienia się między innymi cera czy wygląd piersi. Także włosy i paznokcie w ciąży nie są takie same. Jeśli dopiero zaczynasz swój 9-miesięczny maraton, zobacz, jak w ciąży będzie się zmieniało twoje ciało. Część z tych zmian wcale nie jest taka zła...
Rozstępy w ciąży to koszmar przyszłych mam. Na szczęście można ich uniknąć. Systematyczna pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami jest najważniejsza, by skóra w ciąży pozostała elastyczna, gładka i bez rozstępów. Sprawdzonymi sposobami na uniknięcie rozstępów w ciąży dzielą się doświadczone mamy, którym się to udało!
Wiele kobiet chce wyglądać pięknie na porodówce - czują się wtedy lepiej, pewniej, mają lepsze samopoczucie. Gdy poczujesz skurcze, nie będziesz miała czasu myśleć o swoim wyglądzie. Dlatego wcześniej zadbaj o to, aby pójść do fryzjera albo na manicure. Podpowiadamy, o czym pamiętać, aby wyglądać pięknie na porodówce.
Skórę po ciąży często pokrywają rozstępy, popękane naczynka, żylaki na nogach. Ale to tylko nieliczne problemy, z którymi zmagają się kobiety po ciąży. Podpowiadamy jakie zabiegi pomogą ci się ich pozbyć, kiedy można rozpocząć taką kurację, jakie są domowe sposoby pielęgnacji skóry po ciąży, by szybciej wrócić do formy po porodzie.
Na temat farbowania włosów w ciąży nie ma zgody nawet wśród lekarzy - spierają się o to i ginekolodzy, i dermatolodzy. Jedni i drudzy wciąż nie potrafią jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: czy farbowanie włosów środkami z amoniakiem jest bezpieczne dla mamy i dziecka. A może powinnaś się wstrzymać, nawet 9 miesięcy?
Zabiegi kosmetyczne w ciąży nie są zakazane, ale niektóre są niewskazane. Może masz ochotę zrobić sobie tatuaż, ufarbować włosy, odwiedzić solarium albo przekłuć uszy? Albo kusi cię oferta depilacji w ciąży? Sprawdź, z których zabiegów możesz korzystać w ciąży, a które przełożyć na dalszy termin.
Ciąża u kobiet otyłych i z dużą nadwagą jest ciążą wysokiego ryzyka, która wymaga specyficznej opieki ze strony ginekologa położnika. Prowadzenie ciąży, tak by zwiększyć poziom bezpieczeństwa mamy i dziecka powinien jednak wiązać się także z delikatnym podejściem. Wiele kobiet wciąż narzeka na dyskryminację w gabinetach, właśnie ze względu na wagę.
"Jesteś w ciąży? Nie widać.", "Jeju jakaś ty wielka." - to tylko małe szpile wbijane w i tak rozchwiane hormonami samopoczucie ciężarnych. Częsty jest też typowy ciążowy body shaming. Nie tylko w internecie, jak było ze słynną pierwszą ciążą Kim Kardashian, nazywaną "pupiczną". Przyszłe mamy narzekają na dyskryminację nawet w gabinetach lekarskich.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza