Jak ukryć ciążę - propozycje odpowiedzi na krępujące pytania

2011-03-28 9:48 Joanna Anczura
Moja słodka tajemnica
Autor: photos.com

Jak ukryć ciążę, kiedy nie chcesz aby twoje otoczenie zbyt wcześnie się dowiedzialo o twoim stanie? Dopiero niedawno zrobiłaś test ciążowy i potrzebujesz czasu, żeby dojść do siebie i oswoić się z myślą, że zostaniesz mamą. Chcesz, by twoja ciąża przynajmniej przez pierwsze tygodnie pozostała twoją prywatną sprawą? Podpowiadamy jak ukryć ciażę i zbywać niechane pytania ciekawskich.

Jak powiedzieć o ciąży? Przede wszystkim w swoim czasie. To, że jesteś w ciąży nie nakłada obowiązku informowania o tym każdego kogo spotkasz.  Możliwe, że nie chciałabyś, aby wieść o ciąży rozeszła się lotem błyskawicy. Wolałabyś uniknąć tego całego zamieszania, bo nie chcesz zapeszyć albo po prostu jest ci tak wygodniej. Ale nie tak łatwo ukryć swój stan, kiedy trzeba od razu nieco zmodyfi kować styl życia – nie pić alkoholu, nie palić, nie jeść surowego mięsa ani sushi... Jak ukryć ciążę?

Niby nie musisz się tłumaczyć, że na imprezie firmowej nie pijesz alkoholu, ale gdy padnie pytanie: „Jesteś w ciąży?” – lepiej mieć w pogotowiu wytłumaczenie. Oto kilka dobrych wymówek, którymi zamkniesz usta ciekawskim.

>> Jak powiedzieć o ciąży? Ciekawe pomysły informujące o ciąży

  • Przegrałam zakład... i musiałam obiecać, że nie będę piła alkoholu przez dwa miesiące!
  • Stosuję specjalną dietę odchudzającą, w czasie jej trwania nie można pić alkoholu, jeść nic tłustego ani żadnej surowizny.
  • Robię właśnie głodówkę oczyszczającą – zero jedzenia, zero papierosów, zero alkoholu – z tą wymówką trzeba uważać na dłużej trwających imprezach i weselach, bo nie będziesz mogła niczego popróbować. Taki wykręt nadaje się tylko wtedy, kiedy rzeczywiście masz chwilowy jadłowstręt.
  • Głowa mnie boli od rana, wzięłam mocny proszek i wolałabym nie pić.

Jak i kiedy powiedzieć pracodawcy o ciąży?

  • Mam zapalenie pęcherza, biorę antybiotyki i lekarz zabronił mi pić alkohol w czasie kuracji – to dobra wymówka także wtedy, kiedy musisz często wychodzić do toalety.
  • Wyjdziemy na papieroska? - A, właśnie byłam – na licznej imprezie nikt nie zwróci uwagi, czy i ile razy wychodziłaś na papierosa ani na to, że cały czas trzymasz w ręku ten sam kieliszek wina.
  • Niezłe są te modne, luźne tuniki – noszę je, bo się ostatnio jakoś roztyłam i ledwo dopinam guzik w spodniach.
  • Nie mogę pić, bo mam prowadzić samochód.
  • Mam tę kobiecą przypadłość – wiesz, zawsze mnie wtedy trochę mdli, no i nie mogę pić alkoholu ani kawy, bo wtedy czuję się jeszcze gorzej.
miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE