Jak utrzymać ciążę w tajemnicy - propozycje odpowiedzi na krępujące pytania

2020-12-02 11:37

Jak utrzymać ciążę w tajemnicy? Dopiero niedawno zrobiłaś test ciążowy i potrzebujesz czasu, żeby dojść do siebie i oswoić się z myślą, że zostaniesz mamą. A tu zbliżają się święta i musisz liczyć się z tysiącami pytań, dlaczego nie pijesz alkoholu, dlaczego rzuciłaś palenie? Podpowiadamy jak ukryć ciążę i zbywać niechane pytania ciekawskich.

Jak utrzymać ciążę w tajemnicy - propozycje odpowiedzi na krępujące pytania
Autor: Getty images

Jak utrzymać ciążę w tajemnicy? Przynajmniej przez kilka tygodni? Wiele kobiet potrzebuje czasu na oswojenie się z myślą, że zostaną matkami, część z nich nie chce "zapeszać" i woli poczekać z informacją o ciąży przynajmniej do końca pierwszego trymestru. Możliwe, że i ty nie chciałabyś, aby wieść o ciąży rozeszła się lotem błyskawicy.

To, że jesteś w ciąży nie nakłada obowiązku informowania o tym każdego, kogo spotkasz. Ale nie tak łatwo ukryć swój stan, kiedy trzeba od razu nieco zmodyfikować styl życia – nie pić alkoholu, rzucić palenie...

Co powiedzieć, gdy padnie pytanie: „Nie pijesz? Jesteś w ciąży?”. Lepiej mieć w pogotowiu dobre wytłumaczenie. Oto kilka wymówek, którymi zamkniesz usta ciekawskim.

Propozycje odpowiedzi na krępujące pytania

  • Przegrałam zakład... i musiałam obiecać, że nie będę piła alkoholu przez dwa miesiące!
  • Stosuję specjalną dietę odchudzającą, w czasie jej trwania nie można pić alkoholu, jeść nic tłustego ani żadnej surowizny.
  • Robię właśnie głodówkę oczyszczającą – zero jedzenia, zero papierosów, zero alkoholu – z tą wymówką trzeba uważać na dłużej trwających imprezach i weselach, bo nie będziesz mogła niczego popróbować. Taki wykręt nadaje się tylko wtedy, kiedy rzeczywiście masz chwilowy jadłowstręt.
  • Głowa mnie boli od rana, wzięłam mocny proszek i wolałabym nie pić.
  • Mam zapalenie pęcherza, biorę antybiotyki i lekarz zabronił mi pić alkohol w czasie kuracji – to dobra wymówka także wtedy, kiedy musisz często wychodzić do toalety.
  • Wyjdziemy na papieroska? - A, właśnie byłam – na licznej imprezie nikt nie zwróci uwagi, czy i ile razy wychodziłaś na papierosa ani na to, że cały czas trzymasz w ręku ten sam kieliszek wina.
  • Niezłe są te modne, luźne tuniki – noszę je, bo się ostatnio jakoś roztyłam i ledwo dopinam guzik w spodniach.
  • Nie mogę pić, bo mam prowadzić samochód.
  • Mam tę kobiecą przypadłość – wiesz, zawsze mnie wtedy trochę mdli, no i nie mogę pić alkoholu ani kawy, bo wtedy czuję się jeszcze gorzej.

Czytaj: Jak powiedzieć o ciąży? Ciekawe pomysły informujące o ciąży

Jak i kiedy powiedzieć pracodawcy o ciąży?

Wino i papierosy zanim dowiedziałaś się o ciąży - czy mogłaś zaszkodzić dziecku?

I trymestr ciąży - czego nie wolno robić?

miesięcznik "M jak mama"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza