Wokół same płaskie brzuchy tuż po porodzie? Ta mama mid size pokazała jak zmieniało się jej ciało

2024-06-05 14:33

Płaskie brzuchy po porodzie pokazywane w sieci cię dołują? Choć pozytywnie zazdrościmy mamom, które takie mają i je podziwiamy, to warto zdjąć z całej reszty presję. Ta mama będąca modelką mid size pokazała, jak zmieniało się jej ciało po ciąży. To kojący widok, bo właśnie tak ma większość z nas.

Mama mid size pokazała jak zmieniało się jej ciało po porodzie
Autor: Instagram @catieli Mama mid size pokazała jak zmieniało się jej ciało po porodzie

Od dłuższego czasu w social mediach trwa trend, który ma na celu zdejmowanie z kobiet presji idealnego wyglądu. Influencerki pokazują, jak bardzo ich ciała zmieniają się na zdjęciach w zależności od pozycji, wciągniętego brzucha, czy nawet sposobu zapięcia spodni. Obok tych tendencji, nadal jednak wiele szumu robią profile gwiazd i modelek, dochodzących do formy po porodzie w dosłownie 2-3 tygodnie. 

Nie chodzi o to, by nie mogły one swobodnie cieszyć się i chwalić swoją figurą, a o to, by reszta kobiet zrozumiała, że większość z nas tak nie ma. Jeśli nie pracujemy z ciałem, nie chodzimy regularnie na siłownię, nie pilnujemy restrykcyjnej diety, to brzuch po porodzie będzie potrzebował więcej czasu, by wrócić do wyglądu sprzed ciąży. Może być też tak, że nigdy nie będzie już taki sam.

Opowiadała o tym niedawno Sandra Kubicka, której fenomenalna sylwetka wywołała burzę, gdy nowa mama prezentowała na sobie letnią kolekcję H&M będąc tuż po narodzinach synka.

Przeczytaj też: Przestańcie komentować nasze brzuchy i wygląd w ciąży

Jak znaleźć w sobie łagodność dla swojego ciała po ciąży? "Zaczeło się"

Zobacz: Jej brzuch ciążowy był ogromny i wysunięty do przodu - jak wygląda po porodzie?

Sandra Kubicka o swojej sylwetce po porodzie

Jedną z gwiazd, które niedawno pokazały swoje ciało po ciąży jest Sandra Kubicka. Po publikacji jednej z jej rolek w sieci zawrzało. Wiele kobiet zazdrości jej figury, a sama modelka mówi wprost, jak ciężką pracę wykonała przed ciążą.

- Uważam, że jeśli wcześniej dbamy o siebie, ćwiczymy, to ta pamięć mięśniowa jednak pomaga. Ja zap***am jak głupia przed ciążą, jak kręciliśmy platformę moją, więc tak jakoś się wszystko fajnie złożyło -

przyznała Kubicka w instagramowej relacji.

Trzeba jednak przyznać, że Kubicka nie tylko ma wyćwiczone ciało, ale jest też bardzo szczupła. Warto więc przyjrzeć się sylwetkom w rozmiarach większych niż przysłowiowy rozmiar 0, zanim zaczniemy wyrzucać sobie niewystarczającą dbałość o ćwiczenie i dietę.

Modelka mid size pokazała, jak zmieniało się jej ciało po porodzie

Swoją poporodową metamorfozę pokazała ostatnio amerykańska modelka plus-size i mid-size Catherine Li, która również niedawno urodziła pierwsze dziecko. 

Tuż po porodzie Catherine dalej wyglądała, jakby była w ciąży. Dopiero w 4. miesiącu od narodzin synka, jej brzuch znacznie się zmniejszył , a po upływie pół roku od porodu wrócił do stanu sprzed ciąży. Warto zaznaczyć, że jako zawodowa modelka, mimo większego rozmiaru, też regularnie ćwiczyła. Wniosek? Każde ciało jest inne, ale każde wspaniałe, skoro udało mu się wydać na świat taki cud, jakim jest dziecko. 

Zobacz: 10 rad na czas połogu. O czym powinnaś pamiętać w czasie połogu?