Strój na WF - jak wybrać odpowiedni? [PRZEGLĄD 2021]

2021-09-14 16:31

Jedni uczniowia uwielbiają lekcje WF-u, inni ich nienawidzą. Warto jednak by dzieci na nie uczęszczały bo to nie tylko dobra profilaktyka otyłości, ale też sposób na odstresowanie, czy trenowanie rywalizacji i pracy zespołowej. A to przyda się w dorosłym życiu. Tych nieprzekonanych może zachęcić fajny strój na WF. Jaki wybrać?

strój na WF
Autor: Getty Images

Zajęcia gimnastyczne, to lekcje, które wśród uczniów budzą skrajne emocje. Jedni je kochają, inni ich nie znoszą. Dla większości uczniów, o ile nie mają zwolnienia lekarskiego, lekcje WFu są jednak obowiązkowe. 

I dobrze, bo niosą za sobą wiele korzyści dla młodych organizmów. Byś może, tych nieprzekochanych do zajęć z wychowania fizycznego zachęci wspólnie wybrany, modny strój na WF. Jaki wybrać, by był zgodny z wymogami szkół, ale też praktyczny i ładny?

Spis treści

  1. Strój na WF - wymogi szkół
  2. Strój na WF - jakie materiały wybierać?
  3. Strój na WF - PRZEGLĄD 2021
Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?

Przeczytaj: Wychowanie fizyczne: czy zwalniać dziecko z WFu?

Strój na WF - wymogi szkół

W większości szkół obowiązuje taki sam zestaw na WF. Są to:

  • biała koszulka,
  • ciemne spodenki (granatowe bądź czarne),
  • buty sportowe na białej podeszwie (luz z technologią non-marking, która nie pozwala na rysowanie podłoża).

Takie ujednolicenie strokju, nie wynika z fanaberii nauczycieli wychowania fizycznego, a z kwestii praktycznych. W ten sposób łatwo jest kontrolować, kto na WF rzeczywiście się przebrał, a jest to jednym z elementów podlegających ocenie z tego przedmiotu. 

Czytaj też: Zajęcia sportowe - jakie przynoszą korzyści i dlaczego warto ćwiczyć?

Strój na WF - jakie materiały wybierać?

Są tu dwie szkoły. W jednej z teorii, nie ma nic lepszego do uprawiania sportów od bawełny, która zwłaszcza dla dzieci jest najdelikatniejszą tkaniną. Owszem jest ona bardzo dobra dla dziecięcej skóry, jednak łatwo się brudzi, bardzo łatwo chłonie wilgoć i wolno schnie.

W bawełnie dziecko nie spoci się tak jak w poliestrze, ale z drugiej strony, jeśli już się zgrzeje, materiał nie odda wilgoci tak łatwo. Bawełniane rzeczy nie zawsze da się też uprać z dnia na dzień, by były suche następnego dnia do szkoły.

Coraz popularniejsze na WF są tzw. tkaniny funkcyjne - syntetyczne, ale utkane tak, by były oddychające, łatwo oddające wilgoć. W takiej koszulce dziecko nie spoci się, a po praniu, będzie ona momentalnie sucha. Tkaniny funkcyjne mają też czasem funkcję anti-odour, dzięki której odzież nie pochłania i nie utrzymuje brzydkich zapachów, nawet mimo intensywnych ćwiczeń.

Dowiedz się: Jak przygotować rozgrzewkę na zajęcia WF?

Strój na WF - PRZEGLĄD 2021