Jak ubierać dziecko jesienią? Praktyczna baza ubraniowa [GALERIA]

2021-09-08 12:28

Jesienią pogoda jest zmienna: w jednej chwili świeci słońce, w drugiej siąpi deszcz. Jak ubierać dziecko jesienią na spacer, by nie zmarzło, ani się nie spociło? Z nami stworzysz praktyczną bazę ubraniową dla swojego malucha, dzięki której żadna pogoda nie będzie Wam straszna!

Ubrania dla dziecka na jesień
Autor: Getty Images

Jesień to przejściowa pora roku, która kojarzy nam się z jedną rzeczą, a mianowicie opadami deszczu. Aby twoje dziecko nie przemokło na spacerze, a co za tym idzie, nie zachorowało, potrzebujesz kilku niezbędnych ubrań, żeby je ochronić przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Przydadzą się też ubranka, które sprzyjać będą ubieraniou "cebulkę", bo jesienią mamy chłodne wieczory i poranki, a w ciągu dnia potrafi być z kolei gorąco.

Oto nasz poradnik - jak ubierać dziecko jesienią i galeria bazy ubraniowej dla dzieci na jesień

Spis treści

  1. Ubrania na jesień dla dziecka: kurtki i okrycia wierzchnie
  2. Ubrania na jesień dla dziecka: czapka i szalik
  3. Dziecięca baza ubraniowa na jesień [GALERIA 2021]
  4. W co ubrać dziecko jesienią? Ciepła bluza
  5. Buty na jesień dla dziecka: porządne trzewiki
  6. Spodenki na jesień dla dziecka
Dynia DIY– pomysł na jesienną pracę plastyczną

Ubrania na jesień dla dziecka: kurtki i okrycia wierzchnie

Podstawowym elementem jesiennej garderoby twojego dziecka powinna być kurtka lub płaszcz przeciwdeszczowy. I kurtka, i płaszcz, powinny mieć kaptur, najlepiej z troczkami. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że gdy dziecko będzie w ruchu, kaptur nie zsunie mu się z głowy. 

Przeczytaj też: Spacer z dzieckiem: dlaczego jest ważny? Czego dziecko uczy się na spacerze?

Na cieplejsze, bezdeszczowe dni przyda się kamizelka. Dzięki niej, dziecku będzie ciepło w strategiczne miejsca na ciele, ale też się nie spoci. Na chłodne dni z kolei, niezbędna będzie kurtka przejściowa. Dobrze sprawdzą się cienkie, pikowane kurteczki - są lekkie, więcnie będą krępować ruchów podczas zabawy.

Ubrania na jesień dla dziecka: czapka i szalik

Podczas chłodniejszych dni pamiętaj, aby koniecznie założyć dziecku czapkę i szalik. Przez głowę ucieka ponad 80 proc. ciepła naszego ciała. Szalik dodatkowo ochroni szyję, a co za tym idzie gardło, dzięki czemu twoje dziecko nie złapie żadnego wirusa. Wybieraj te z cienkich, dzianinowych materiałów, np. z dresówki.

Na włóczkowe czapki jeszcze przyjdzie czas, a w razie nagłego chłodu, lepiej nałożyć na czapkę kaptur niż ryzykować przegrzanie czy przepocenie dziecka.

Dowiedz się: Czy można wychodzić z dzieckiem, gdy jest smog? 

Dziecięca baza ubraniowa na jesień [GALERIA 2021]

W co ubrać dziecko jesienią? Ciepła bluza

Jesienią pogoda bywa myląca. Czasem wypadają cieplejsze dni, gdzie nie trzeba zakładać kurtki, a wystarczy tylko ciepła bluza lub sweter. Pamiętaj, aby podczas zabawy sprawdzać dziecku szyję i kark, by kontrolować, czy nie jest mu za zimno lub za gorąco.

Czytaj również: Czy można wychodzić na dwór z chorym dzieckiem?

Najlepsza będzie bluza rozpinana, dzięki której w wyjątkowo ciepłe, jesienne dni, będziesz mogła łatwo regulować temperaturę ciała, rozsuwając lub zapinając bluzę. Jeżeli wieczorem, dziecku zrobi się za zimno, możesz dodatkowo ubrać go w kamizelkę lub bezrękawnik. 

Buty na jesień dla dziecka: porządne trzewiki

Na jesień, kiedy podczas spacerów największą frajdą dla dziecka będzie wchodzenie w kałuże, zaopatrz je koniecznie w kalosze. Wiadomo jednak, że prędzej czy później taka zabawa skończy się przemoczonymi ubrankami, więc nie oddalaj się zbytnio od domu lub weź ze sobą ubrania na zmianę (np. drugie spodnie).

Dobrym wyjściem jest zakładanie dziecku w taką pogodę nieprzemakalnych spodni. Starszemu dziecku kup mocne, nieprzemakalne buty, z certyfikatem "Waterproof", najlepiej takie za kostkę. Wtedy nie przemoczy sobie ono stóp i się nie przeziębi.

Spodenki na jesień dla dziecka

To jeszcze zdecydowanie za wcześnie na zakładanie dziecku rajstop pod spodnie. Na takie zabiegi przyjdzie czas przy mrozach. W cienkich dresikach i legginsach może być jednak dziecku za chłodno, zwłaszcza jeśli chodzi do przedszkola wcześnie rano, spacerem.

Zobacz: Smog truje dzieci. Jak chronić dziecko przed smogiem?

Jesienią idealnym rozwiązaniem będą spodnie z dresówki drapanej (z miękkim meszkiem w środku), dużo cieplejszej niż ta pętelkowa. Właśnie dlatego spodnie z kolekcji wiosenno-letnich nie zawsze nadają się na jesień i zimę. Ciepło będzie dziecku także w jeansach i sztruksach. Stawiając na wygodne modele na gumkę, nie ograniczymy dziecku swobody, a zapewnimy ciepło w nóżki.