Instrumenty dla dzieci: które wybrać dla najmłodszych? [GALERIA]

2016-01-28 16:03 Karolina Szajkowska

Sprzęty muzyczne często są z dziećmi już od pierwszych dni. Grzechotka, która wydaje ciche dźwięki to w końcu również urządzenie wydające dźwięki. Głownie dzięki temu zwraca na siebie uwagę niemowlaka. Sprawdź jak muzyka wpływa na dziecko i jego rozwój oraz jakie instrumenty dla dzieci warto kupić!

Muzyka w życiu dziecka jest bardzo ważnym elementem. Wpływa dobrze na rozwój oraz jego poźniejszą edukację. Dzięki instrumentom dla dzieci możesz nauczyć pociechę rozpoznawania i tworzenia odpowiednich dźwięków, a nawet całych piosenek np. kołysanek.

Instrumenty dla dzieci: co daje dziecku gra na instrumencie?

Niewielu rodziców wie, że gra na instrumentach może pomóc w zwalczaniu różnych zaburzeń psychicznych takich jak np. ADHD. Muzyka przede wszystkim wspomaga u dzieci koncentrację oraz logiczne myślenie. Nieświadomie pociecha również uczy się matematyki, dodając i odejmując różne znaki z zapisu nutowego. Instrumenty dla dzieci pomagają też w dokształcaniu się w dziedzinie języków obcych. Poprzez dopasowywanie symbolu do odpowiedniego dźwięku pociecha szybciej nauczy się czytać. Oczywiście najważniejszy jest fakt, że przy muzyce rozwija się zmysł słuchu, ale także dotyku oraz wzroku.

>> Czytaj także: Muzyka w ciąży: dlaczego warto jej słuchać? >>

Instrumenty dla dzieci: co wziąć pod uwagę podczas wyboru?

Instrumenty dla dzieci to też częsty pomysł na prezent. Owszem, najmłodszym mogą sprawdzić dużą frajdę, ale niekoniecznie również rodzicom, którzy będą musieli słuchać tego hałasu prawie przez 24 godziny na dobę. Swojemu dziecku spraw więc jak najmniej inwazyjny sprzęt. Dzięki temu będzie mogło spokojnie nauczyć się, czym jest muzyka i dlaczego dany instrument wykonuje taki, a nie inny dźwięk. Robienie zbędnego harmidru poprzez chaotyczne uderzenia w klawisze czy bębenek nie przyniesie nic dobrego dla rozwoju najmłodszych.

>> Sprawdź też: MUZYKA DLA DZIECI: najlepsze płyty z muzyką dla dzieci [FILM] >>

Instrumenty dla dzieci: jakie najlepiej wybrać dla dzieci?

Wybierając odpowiedni sprzęt dla swojej pociechy, spytaj pociechę, który z instrumentów dla dzieci jest jego ulubiony. Możesz również zgłosić się po poradę do nauczyciela muzyki, jak masz kształtować talent syna lub córki i jaki instrument będzie odpowiedni do początkowej nauki. Jeżeli dziecko jest jeszcze małe, możesz wybrać zabawkowy przyrząd, na którym tylko wytłumaczysz, jakie powinien on wydawać dźwięki i jak na nim grać.

>> Zobacz również: Czy warto puszczać MUZYKĘ dziecku w brzuchu? >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE