Ten tata podziwia wszystkich samotnych rodziców: "Sam by sobie nie poradził"

2022-12-20 11:20

Początki rodzicielstwa mogą być niezwykle trudne. Noworodek wybudza się co kilka godzin, zaczyna płakać, a młodzi rodzice nie mają pojęcia dlaczego. Ten tata wspomina pewną noc i przyznaje, że była najtrudniejsza w jego życiu. "Podziwiam wszystkich samotnych rodziców, bo ja sam nie dałbym sobie rady" - mówi.

Tata z niemowlęciem
Autor: Screen/ Instagram @mambaby_usa Ten tata podziwia wszystkich samotnych rodziców. Przyznaje, że sam by sobie nie poradził

Pierwsze dni, jak nie miesiące dla początkujących rodziców mogą być dużym wyzwaniem. Kąpanie, przewijanie i karmienie dziecka to nic w porównaniu do nieprzespanych nocy. Noworodek nie odróżnia dnia od nocy. Głośne płakanie w środku nocy lub nad ranem jest prawdziwym rodzicielskim testem.

Nagranie udostępnione na profilu na Instagramie @mambaby_usa pokazuje młodego tatę, dla którego noc w 26. dobie życia noworodka była tą najtrudniejszą. Przyznał, że podziwia wszystkich samotnych rodziców.

Zobacz także: Ile powinno spać niemowlę na poszczególnych etapach pierwszego roku życia?

Co zrobić, by niemowlę przespało całą noc: błędy rodziców

26. doba bycia rodzicem

Dla tego taty 26. doba z noworodkiem okazała się najtrudniejsza. Na nagraniu możemy zobaczyć, jak mężczyzna z płaczącym dzieckiem na ręku przygotowuje dla niego mleko. Napis informuje, że jest 2:19 nad ranem.

Kiedy udaje mu się ułożyć malucha na ręku i podać mleko, do kuchni wchodzi mama, pytając, czy dla bezpieczeństwa chce się zamienić. Tata dziecka odpowiada, że wszystko jest w porządku i da radę.

Niekiedy wystarczy świadomość, że ktoś jest obok i może cię zastąpić. Jest to niewątpliwie bardzo pomocne, szczególnie, gdy zdarzają się te trudniejsze chwile.

4 godziny płaczu

Młody tata, karmiąc noworodka, zdobywa się na niezwykle szczere wyznanie.

Nie będę kłamał. To najcięższa noc, jaką kiedykolwiek miałem.

Przyznaje jednocześnie, że próbował wszystkich metod uspokojenia dziecka, o których przeczytał w poradnikach dla rodziców. Pomimo tego jego synek zdołał zasnąć tylko na minutę i ponownie się wybudzał.

Trudno trzymać głowę prosto, gdy słyszysz płacz przez cztery godziny — wyznaje.

Szacunek dla samotnych rodziców

W tej właśnie chwili tata rozumie, jak ciężko może być samotnym rodzicom, którzy nie mają z kim dzielić opieki nad dzieckiem.

         "Mam ogromny szacunek do samotnych mam, samotnych rodziców. Osobiście sam bym nie dał rady" – przyznaje i mówi, że bierze nocne zmiany przy opiece nad dzieckiem, ale pomaga również w ciągu dnia.

Świadomość, że są rodzice, którzy robią to wszystko sami, jest dla mnie niewiarygodna.

 Czytaj także: 19 genialnych porad dla niedoświadczonej mamy noworodka. Odtąd będzie ci łatwiej

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza