Gra w golfa dla dzieci. Sport może uczyć dzieci dobrego zachowania

2012-04-29 11:10

Gra w golfa może być fajnym rozwiązaniem, gdy coraz więcej dzieci ze sportem ma do czynienia jedynie przy okazji gier komputerowych. Jako rodzice zapominamy, że aktywności fizyczna pozytywnie wpływa na ogólny rozwój młodego człowieka. Co ciekawe, są dyscypliny, które dbają nie tylko o ciało i ducha, ale także o… dobre zachowanie.

Gra w golfa dla dzieci. Sport może uczyć dzieci dobrego zachowania
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Gra w golfa dla dzieci. Sport może uczyć dzieci dobrego zachowania

Gra w golfa wszechstronnie wpływa na rozwój dziecka. To nie tylko sport na świeżym powietrzu, ale również okazja do nauki dobrego zachowania i wyrobienia w dziecku dyscypliny. A każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko miało wpojone zasady życia społecznego. Niestety nakazy i zakazy ze strony domowników często przynoszą skutek odwrotny od założonego. Zasady savoir vivre powinno więc poznawać wszędzie tam, gdzie jest to możliwe (w domu, w szkole oraz podczas zabawy). Niestety często podstawowym kłopotem okazuje się zachęcenie dziecka do spróbowania sił w sporcie.
- Niektórzy uczniowi bywają bardzo nieśmiali, szczególnie na początku. Zwykle uważnie obserwują nowe środowisko, w jakim się znaleźli. Podczas naszych kursów liczy się przede wszystkim dobra zabawa, dlatego integracja wszystkich uczestników następuje dość szybko – mówi Radosław Pieniak z Sobienie Królewskie Golf & Country Club, organizator obozów golfowych dla dzieci i młodzieży.

Gra w golfa kształtuje charakter dziecka

Dzieci potrzebują minimum godzinnej aktywności fizycznej w ciągu dnia. Ruch jest im potrzebny, gdyż stymuluje ich rozwój i wzmacnia mięśnie, jest także szczególnie ważny dla rozwijającego się układu kostnego. Dziecięca aktywność ma również swoje odzwierciedlenie w sferze psychicznej i społecznej. Sport wyrabia cechy potrzebne w prawidłowym funkcjonowaniu już dorosłym życiu - poprawia równowagę emocjonalną oraz uczy radzenia sobie ze stresem. W związku z tym przed wyborem właściwej dyscypliny sportu naszej pociechy warto rozważyć także te, które pomogą ukształtować charakter.
- Podczas nauki gry w golfa dużo uwagi przywiązujemy do etykiety, na której opiera się ten sport. W regułach golfisty znajdują się zapisy nakazujące wyrównywanie szans, są też wytyczne dotyczące odpowiedniego ubioru oraz zachowania podczas gry i poza nią. W ten sposób uprawianie golfa nie tylko pomaga w utrzymaniu sprawności fizycznej, ale również uczy dobrych manier – dodaje Radosław Pieniak.
Dzięki uprawianiu sportu dziecko uczy się współpracy i wytrwałości, nabiera odwagi w pokonywaniu trudności oraz opanowuje emocje. Warto pielęgnować w nim te cechy, bo w dorosłym życiu mogą okazać się nieocenioną wartością.

materiały prasowe
Nasi Partnerzy polecają