Jak wychować małego ESTETĘ i zaszczepić w nim miłość do PIĘKNYCH RZECZY? [FILM]

2014-05-15 14:36

To od Ciebie zależy, jaki gust będzie miało Twoje dziecko. Jeśli sama ubierasz się gustownie i dokładnie dobierasz zawartość swojej szafy, zaszczepienie w dziecku takich nawyków przyjdzie Ci z łatwością. Zobacz, jak to zrobić!

Zakupy z dzieckiem
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Wychowaj małego estetę
  2. Naucz dziecko rozsądnych zakupów

Różowe ubranka dla dziewczynek, niebieskie dla chłopców - to kanon, z którego ciężko się wyłamać. Coraz więcej mam jednak od niego odchodzi i ubiera dzieci w miniaturki ubrań dla dorosłych. Chcą w ten sposób nauczyć dzieci stylowego ubierania się i zaszczepić w nich miłość do pięknych rzeczy. Jak do tego podejść i wychować małego estetę?

Wychowaj małego estetę

Nie każde dziecko chce być ubrane tak jak rówieśnicy. Różowe bluzeczki z Hello Kitty czy bluzy z samochodami z czasem mogą się znudzić i maluch zacznie odczuwać potrzebę wyróżnienia sie z tłumu. Wtedy jego uwagę zaczną przyciągać ubrania o niespotykanych krojach lub motywach. To dobry moment, żeby zacząć pracować nad jego stylem i wychować małego estetę.

Jeśli Twoje dziecko zaczęło marudzić przy porannym wyborze ubrania, zacznij działać. Zabierz je na zakupy i uważnie patrz na to, co mu się podoba. Jeśli jego wybory są dość dziwne (np. chce w środku lata kupić gruby sweterek), zacznij go uczyć, kiedy jakie ubrania powinno się zakładać. Przy okazji pokaż mu czym się różnią tkaniny, które materiały są miękkie i przewiewne, a które gryzące i niedobre dla skóry. Następnie zacznij mu tłumaczyć na czym polega minimalizm w modzie i jak wygląda estetyczny ubiór (bluzce w kwiatki, spodniom w grochy i kaloszom w serduszka mówimy stanowcze "nie"). Na końcu zaproponuj zorganizowanie własnego pokazu mody - to będzie znakomita okazja, aby sprawdzić, czy dziecko zrozumiało twoje rady!

Naucz dziecko rozsądnych zakupów

Wychowując małego estetę, warto od początku uczyć dziecko oszczędności. Oczywiście, nie można przesadzać i prosić je, aby chodziło w bluzce, z której wyrosło, ale warto zaszczepić w nim umiłowanie do rozsądnych zakupów. Przekonaj dziecko, że lepiej kupić dwie bluzeczki, które łatwo połączycie z pozostałymi rzeczami w jego szafie, niż pięć takich, które do niczego nie pasują. Jeśli pokażecie przy tym maluchowi, że same też tak robicie, z pewnością pójdzie wam łatwiej - w końcu dla dziecka to wy jesteście autorytetem!

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza