Książeczki o nauce siusiania do nocnika - trening z ulubionymi bohaterami

2021-07-12 15:58

Małe dzieci uczą się przez naśladowanie, nie tylko rodziców. Lubią też utożsamiać się z ulubionymi bohaterami filmów i książek, robiąc to, co oni. Warto to wykorzystać w nauce np. korzystania z nocniczka. Jest wiele książeczek o pożegnaniu z pieluszką, które na zasadzie bajek terapeutycznych, pomagają pokonać niechęć maluszka do nocnika.

Nauka korzystania z nocnika to kolejny ważny etap rozwoju dziecka. To jednak trudny etap, dlatego czasem trzeba pomóc dziecku przez niego przejść. Pomocne w większości problemów są książeczki o nauce korzystania z nocnika i bajki terapeutyczne, które rozprawiają się z dużymi sprawami małych ludzi.

Jak działają książeczki o nauce siusiania do nocnika? Pokazują dziecku bohaterów, których malec lubi i do których chętnie się porównuje, a także ich sposoby na rozwiązanie problemów, z których dziecko może skorzystać. Maluchy identyfikują się z ulubioną Kocią Kicią i chętnie naśladują ich postępowanie - np. rezygnację z pieluszki.

Ważnym elementem są emocje książkowych bohaterów, które są tak dobrze znane dziecku - a także rozwiązanie problemów, które te emocje wywołują. Podane na tacy rozwiązania, z których skorzystała książkowa postać łatwiej wcielić w życie. Razem z nią szybciej pokonuje się trudności i osiąga sukces.

Jeśli więc jesteście na etapie treningu czystości, skorzystajcie z jednej z wielu książeczek o nauce siusiania na nocniczek, które znajdziecie w naszej galerii. Te krótkie, zabawne powiadania pomogą dziecku pokonać opór przed siadaniem na nocnik, dodadzą też maluchowi pewności siebie w trudnej walce z przyzwyczajeniem do pieluszki.

Czytaj również: Nocnikowanie: 10 SKUTECZNYCH PORAD jak nauczyć dziecko nocnikowania?

Nocnik turystyczny dla dziecka - wakacyjna wygoda i higiena w toalecie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza