Nocnik turystyczny dla dziecka - wakacyjna wygoda i higiena w toalecie

2021-07-09 14:04

Każdy rodzic wie, jakim wyzwaniem jest nakłonienie pociechy do siadania na nocniku. Gdy już się to uda, pojawia się nowy problem - co zrobić, gdy malec musi się załatwić poza domem, np. w czasie podróży? To nie tylko kwestia wygody dziecka, ale i higieny. Rozwiązaniem są jednorazowe nocniki turystyczne. Oto ich przegląd.

Nocnik turystyczny dla dziecka - wakacyjna wygoda i higiena w toalecie
Autor: Getty images Nocnik turystyczny dla dziecka - przegląd

Wakacyjne bagaże rodziców zwykle pękają w szwach. W walizkach muszą znaleźć się wszystkie potrzebne dziecku ubrania, kosmetyki, zabawki oraz inne niezbędne akcesoria. Wśród nich powinien znaleźć się również nocnik, niestety, to bardzo nieporęczny przedmiot. Dlatego wielu rodziców zastanawia się, czy umieścić nocnik na liście rzeczy do spakowania.

Mamy sposób na rozwiązanie tego dylematu. W sklepach dostepne są turystyczne nocniki, które mają dwie ważne zalety - nie zajmują miejsca i są łatwiejsze do spakowania niż zwykły plastikowy nocnik. I po drugie - często są jednorazowe, co oznacza, że nie trzeba przejmować się ich myciem w drodze czy na plaży - wystarczy znaleźć kosz na śmiecie i pozbyć się nocnika wraz z jego zawartością.

Dla starszaka warto kupić turystyczną nakładkę na sedes, która zapewni dziecku higienę w czasie załatwiania się w miejscu publicznym. Oto przegląd wygodnych i poręcznych nocników turystycznych dla dzieci i nakładek turystycznych na sedes.

Czytaj również: Pierwsze wakacje z niemowlakiem: praktyczne rady na wyjazd z małym dzieckiem

Zaplanuj podróż z dzieckiem. Co zabrać na bagaż podręczny dla dziecka do samolotu?

Nocnikowanie: 10 SKUTECZNYCH PORAD jak nauczyć dziecko nocnikowania?

Nauka nocnikowania