ZDROWIE DZIECKA: jak UBIERAĆ DZIECKO JESIENIĄ, żeby go NIE PRZEGRZAĆ? [FILM]

2014-10-16 15:17

Zdrowie dziecka jest dla mamy najważniejsze. Jesienią mamy boją się wirusów i aby zapobiec chorobom, ubierają dzieci "na zapas". Czy rzeczywiście w październiku i listopadzie dzieci powinny nosić grube swetry i ocieplane spodnie? Jak ubierać dziecko jesienią, żeby go nie przegrzać?

Ubrania dla dziecka
Autor: thinkstockphotos.com Dbając o zdrowie dziecka, trzeba pamiętać o zdrowym rozsądku. Lepiej dziecko ubrać na spacerze niż przegrzać!

Ubierając dziecko na spacer, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Na początku o wieku dziecka - inaczej ubierzemy niemowlaka, który leży w wózku i w ogóle się nie rusza, a inaczej przedszkolaka, który ciągle biega i wszędzie go pełno. - Wybierając się na spacer, zastanówmy się, co my chciałybyśmy mieć na sobie na miejscu tego dziecka - radzi pediatra Aneta Górska-Kot.

Zdrowie dziecka: jak ubrać dziecko, żeby go nie przegrzać?

Starajmy się dobierać ubrania do aury, zamiast kierować się lękiem, że dziecko się przeziębi. Jeśli zakładamy mu grubszy sweterek lub kombinezon, po 15 minutach od wyjścia z domu sprawdźmy, czy dziecko się nie spociło. I tak nie dotykajmy w tym celu rąk dziecka, tylko kark albo górną część pleców.

- Ani przegrzanie, ani zbytnie wyziębienie nie jest dobre. Gorsze chyba jest nawet przegrzanie, ponieważ dziecko szybko się poci, a później gwałtownie wyziębia i może łatwo złapać infekcję - tłumaczy pediatra.

Dlatego dobrze jest ubrać dziecko lżej i wziąć ze sobą do torby grubszy sweter czy szalik. Kiedy zawieje wiatr albo zbiorą się deszczowe chmury, w każdej chwili będziemy mogli je ubrać.

A jak sobie radzą z tym problemem celebrytki? Ubierają dziecko na cebulkę?

TVP/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza