Zabawki do ogrodu, basenowe i do wody. Największa frajda w upalne dni

2024-03-26 15:11

Większość dzieci kocha wodę latem. Nie da się jednak całych wakacji spędzić nad morzem, czy jeziorem. Dla tych, którzy mają do dyspozycji działkę, czy przydomowy ogródek, idealnym rozwiązaniem, by uszczęśliwić i zająć na długo dzieci będą zabawki do ogrodu umożliwiające schłodzenie się wodą. Niejeden dorosły pewnie też się skusi na taką rozrywkę. Jakie zabawki do wody warto kupić?

Zabawki do ogrodu
Autor: Getty Images Jakie zabawki do ogrodu kupić dzieciom?

Spis treści

 1. Zabawki do ogrodu - rodzaje zabawek na basen i zabawek wodnych
 2. Zabawki do ogrodu TOP 5. Nasz przegląd wodnych zabawek na upalne dni

Upalne lato cieszy, ale niekiedy też męczy. Nie da się lepiej schłodzić organizmu, jak podczas kąpieli i zabaw z wodą. Nawet do przedszkoli, dzieci przynoszą kostiumy, by wesoło wspólnie szaleć w basenikach. Wodnych atrakcji jest całe mnóstwo. Dla maluszków i starszych dzieci. A nawet dla nastolatków i dorosłych. Dobra zabawa gwarantowana! Jakie zabawki do ogrodu na upalne dni znajdziemy w sklepach? Jakie kupić dzieciom do własnego ogródka? Sprawdziłyśmy! Mamy dla was top 5, najfajniejszych zabawek ogrodowych w których woda, odgrywa główną rolę. 

Zabawki do ogrodu - rodzaje zabawek na basen i zabawek wodnych

Jest w czym wybierać, na rynku dostępnych jest całe mnóstwo zabawek. Część z nich to „dmuchańce”, które po spuszczeniu powietrza zajmują mało miejsca, a więc można je zabrać na wakacje. W czym możemy wybierać kupując zabawki do ogrodu?

Zobacz także: Zabawki basenowe - pontony, piłki, materace, zabawki basenowe dla niemowląt

 • Zabawki basenowe 

Dla szczęśliwców, którzy w ogrodzie posiadają basen, idealnym wyborem będą zabawki do gier – siatkówki wodnej, czy koszykówki. Można także pomyśleć o zabawkach do nurkowania dla dzieci. Takie zabawki toną, a starsze dziecko może bawić się w ich podwodne poszukiwania.

 • Ślizgawki

Wystarczy możliwość podłączenia do wody, by beztroskiemu szaleństwu nie było końca. To zabawa, która wciągnie też dorosłych. Oprócz tradycyjnych ślizgawek można pomyśleć też o specjalnych, wodnych boiskach do gry.

 • Wodne place zabaw 

To już większy koszt, zwłaszcza, jeśli kupujemy plac zabaw dla starszych dzieci. Za to taki wodny przydomowy plac zabaw z pewnością ucieszy każde dziecko latem.

 • Kurtyny wodne i zraszacze 

To świetna zabawa. Dzieci ganiają się pod nimi, a przy okazji schładzają rozgrzaną skórę.

 • Pistolety i bomby wodne 

To kolejne szaleństwo, które pokocha cała rodzina. Wodna bitwa to gwarancja dobrej zabawy w upalny weekend.

Zabawki do ogrodu TOP 5. Nasz przegląd wodnych zabawek na upalne dni

 • Zabawki do ogrodu - balony wodne

Taka zabawa ucieszy większość dzieci. Balony napełnione wodą to gry w wodną bitwe przydadzą się nie tylko do zabaw w ogrodzie, ale też na wakacyjnych wyjazdach, czy podczas spędzania czasu na łonie natury. Trzeba tylko uczulić dzieci, by sprzątały po sobie pęknięte resztki balonów. Dzięki specjalnemu mechanizmowy napełniania, przy podłączeniu do kranu, można od razu napełnić kilkanaście balonów. Dobra zabawa dla całej rodziny gwarantowana. 

zabawki do ogrodu - balony wodne
Autor: Internet Balony wodne, Allegro, ok. 20 zł
 • Zabawki do wody - pistolet ze zbiornikiem

To idealna zabawka do wygłupów w większej grupie dzieci, ale też do samodzielnych zabaw w strażaka i gaszenie pożaru. Zbiornik zakłada się jak plecach, dzięki czemu jest wygodny, a wody nie zabraknie przez dłuższy czas. To plus także dla rodziców, którzy nie musza co chwila uzupełniać wody. 

Zabawki do wody, Simba, ok. 80 zł
Autor: Internet Pistolet wodny ze zbiornikiem, Simba, ok. 80 zł
 • Zabawki ogrodowe - ślizgawka wodna

Ślizgawki wodne to frajda dla dużych i małych. Zwłaszcza tak długie, jak ta, która ma prawie 5 metrów i 3 tory idealne do zrobienia wodnych wyścigów. Wystarczy podłączyć zabawkę do węża ogrodowego i długie godziny dobrej zabawy - gwarantowane. 

Ślizgawka wodna, Bestway, ok. 90 zł
Autor: Internet Ślizgawka wodna, Bestway, ok. 90 zł
 • Wodny plac zabaw dla małych dzieci

To idealna propozycja dla maluchów. Oprócz brodzika i zjeżdżalni, w zestaw wchodzi też gra w ringo, gra w celowanie piłeczkami, kurtyna wodna oraz kilka dmuchanych zabawek przedstawiajacych dzikie zwierzęta. Wymiery baseniku to 257x216x84 cm. 

Wodny plac zabaw dla małych dzieci, Intex, ok. 330zł
Autor: Internet Wodny plac zabaw dla małych dzieci, Intex, ok. 330zł
 • Zabawki do ogrodu - wodne boisko

W skład zabawki wchodzi zestaw do piłki nożnej, baseballu i siatkówki. Zabawa dla całej rodziny, zalecana dla dzieci od 3. roku życia. Producent poleca zalanie brodzika na wysokość 8 cm wody. Wymiary wodnego boiska to 325x267x102 cm.

Wodne boisko, Inteks, ok. 320 zł
Autor: Internet Wodne boisko, Inteks, ok. 320 zł