Jaki wzrost osiągnie dziecko? Wzór na obliczenie wzrostu dziecka

2021-10-20 12:40

Jaki wzrost osiągnie dziecko? To pytanie często zadają sobie rodzice. Okazuje się, że dostępny jest wzór za pomocą którego możemy obliczyć potencjalny wzrost dziecka. Korzystają z niego również pediatrzy. Zobacz, jak obliczyć wzrost dziecka!

Jaki wzrost osiągnie dziecko? Wzór na obliczenie wzrostu dziecka
Autor: Getty images Znasz wzór na obliczenie wzrostu dziecka

Spis treści

  1. Wzór dla dziewczynek
  2. Wzór dla chłopców
  3. Jakie czynniki mają wpływ na wzrost dziecka?

Wzrost, podobnie jak waga, jest ważnym elementem rozwoju dziecka. W pierwszych latach życia dziecka jest ono często ważone i mierzone, dzięki czemu możemy określić czy rozwija się prawidłowo. W wieku przedszkolnym, a potem szkolnym częstym odnośnikiem dla rodziców są rówieśnicy.

Na wzrost dziecka nie mamy większego wpływu, ale są dostępne wzory, dzięki którym możemy obliczyć potencjalny wzrost naszej pociechy. Nie jest to ostateczny wynik, ponieważ wiele czynników ma wpływ na rozwój człowieka, jednak w przybliżeniu możliwe jest określenie wzrostu dziecka.

Wzór dla dziewczynek

Średnia wzrostu rodziców (wzrost mamy + wzrost taty) / 2 - 13 = wzrost dziewczynki

Wzór dla chłopców

Średnia wzrostu rodziców (wzrost mamy + wzrost taty) / 2 + 13 = wzrost chłopca

Jakie czynniki mają wpływ na wzrost dziecka?

Na wzrost dziecka ma wpływ wiele czynników, ale najważniejsze są geny. To od nich zależy czy dziecko będzie niskie czy wysokie. Kolejnym ważnym elementem jest właściwa dieta dziecka, w której króluje nabiał, warzywa, owoce i mięso. Ilość snu też ma znaczenie, ponieważ hormon wzrostu najintensywniej wydzielany jest w nocy. Aktywność fizyczna to kolejny element niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka.

Czytaj również: BMI dzieci. Jak obliczyć wskaźnik BMI dla dzieci?

Ile powinno ważyć dziecko w wieku 6 lat?

Rozwój dziecka w 1. roku życia
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza