ODSTAJĄCE USZY U DZIECKA. Coraz więcej rodziców przeprowadza korekcję uszu u dzieci

2014-07-14 16:51

Odstające uszy są dla dziecka dużym problemem - wywołują stres i często są przyczyną ograniczania kontaktów z rówieśnikami. Między innymi z tego powodu coraz więcej rodziców decyduje się na wykonanie korekcji uszu u dzieci. Ile kosztuje taki zabieg i kiedy można go wykonać?

Odstające uszy – czy można temu zaradzić?
Autor: photos.com

Spis treści

  1. Odstające uszy u dziecka: kiedy można dokonać korekcji?
  2. Odstające uszy u dziecka: jak wygląda zabieg?

Odstające uszy posiada 5 procent ludzi. Lekarze do końca nie wiedzą, co jest ich przyczyną, ale twierdzą, że nie decydują o tym geny. Dla dzieci odstające uszy to duży problem nie tylko estetyczny, ale również emocjalny. Często są wyśmiewane przez rówieśników, boją się angażować w życie towarzyskie i popadają w kompleksy.

Odstające uszy u dziecka: kiedy można dokonać korekcji?

Coraz więcej rodziców decyduje się na dokonanie korekcji odstających uszu u dziecka. Taki zabieg można dokonać już u siedmiolatków - w tym czasie wielkość małżowiny usznej jest już prawie taka sama jak u dorosłych osób. Nie zaleca się przeprowadzania operacji u mniejszych dzieci - kształt uszu może się jeszcze zmienić, a bolesny okres rekonwalescencji może być dla nich wyjątkowo trudny.

Odstające uszy u dziecka: jak wygląda zabieg?

Korekcja odstających uszu to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Chirug modeluje chrząstkę ucha i z tyłu małżowiny usznej zakłada szwy. Zabieg trwa zwykle do dwóch godzin, a po przeprowadzeniu go dziecko musi przez kilka godzin zostać w szpitalu na obserwacji.

W okresie rekonwalescencji dziecko musi nosić bawełnianą opaskę elastyczną, która zabezpieczy uszy przed urazami i zadba o ich właściwy kształt. Przyspieszy również gojenie rany, ponieważ odciąży szwy (w czasie noszenia opaski uszy będą przylegały do głowy).

Neewseria. Agencja informacyjna
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza