Wiosna trudnym czasem dla ALERGIKÓW. POBIERZ KALENDARZ PYLEŃ i sprawdź, jakie są OBJAWY ALERGII

2014-04-28 17:08 Katarzyna Stańczyk

Wiosna i lato to trudny czas dla alergików. Zamiast cieszyć się słońcem i korzystać z ciepłych dni, kichają, męczy ich katar, łzawią im oczy. Jakie są inne objawy alergii? Jak wygląda kalendarz pyleń?

Od kwietnia dla alergików zaczyna się ciężki okres. To w tym czasie zaczynają kwitnąć topole i brzozy, którą są najczęstszymi alergenami. W maju dołączą do nich dęby, pokrzywy, rozpocznie się również pylenie traw. Zobaczcie, co kwitnie w czerwcu i pobierzcie KALENDARZ PYLEŃ.

Jeśli w tym okresie twoje dziecko zaczyna się źle czuć, bardzo prawdopodobne, że jest uczulone. I nie myśl, że jeśli do tej pory nie cierpiało z powodu pyłków, nie jest alergikiem. Może być, a alergia może objawić się nagle.

Jakie są objawy alergii?

Najczęściej alergia objawia się nieżytem nosa. 30 procent alergików odczuwa swędzenie i drapanie w nosie, męczy ich wodnisty katar oraz kichanie. Często mają zaczerwienione oczy i mogą odczuwać ból zatok lub gardła. Przy alergii nie ma jednak gorączki. Jeśli rozpoznajesz te objawy u swojego dziecka, bardzo prawdopodobne, że jest alergikiem.

Alergia może wywoływać również senność i obniżać czas reakcji. Osobom uczulonym w okresie pylenia ciężko się skoncentrować, trudno zapamiętać różne rzeczy i podjąć jakąś decyzję. Jeśli więc twoje dziecko marudzi, nie może sobie znaleźć zajęcia i jest senne - nie denerwuj się, tylko pomyśl, że za takie zachowanie może odpowiadać alergia.

Kupować leki bez recepty czy iść do lekarza?

Nie wolno nadużywać leków przeciwuczuleniowych - lepiej pójść do lekarza. Zwłaszcza wtedy, gdy objawy nie mijają, a ból zatok, zaczerwienie oczu i katar nasilają się. Nie musicie iść od razu do alergologa, na poczatku wybierzcie się do lekarza rodzinnego. On zdecyduje, czy potrzebna jest wizyta u specjalisty i jakie badania należy wykonać.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, jaki wpływ na zdrowie mamy i dziecka ma cesarskie cięcie oraz jakie jest ryzyko ciąży po 40. roku życia. Przeczytaj również, jak wybrać najlepsze krzesełko do karmienia i jak skompletować eko-wyprawkę

Kup dostęp od 2,50 zł
okładka 10/19
KOMENTARZE