Sposoby na BRAK APETYTU u DZIECKA

2014-09-02 17:26

Brak apetytu u dziecka to problem wielu mam. Dziecko grymasi, nie chce jeść, a rodzice martwią się o jego zdrowie i rozwój. Poznaj sprawdzone sposoby na brak apetytu u dziecka.

BRAK APETYTU u DZIECKA: co zrobić, gdy dziecko nie chce jeść?, dziecko, jedzenie
Autor: materiały prasowe Aby dziecko chętniej zasiadło do stołu, warto tę przestrzeń zaaranżować tak, aby przyjemnie mu się kojarzyła

Jakie są sprawdzone sposoby na niejadka? Gdy dziecko nie chce jeść, jest to jest dużym zmartwieniem dla rodziców. Obawiają się oni, że dziecko, które grymasi przy posiłkach czy płacze podczas karmienia, nie będzie prawidłowo się rozwijać i cieszyć zdrowiem.

Warto więc przyzwyczaić dziecko do karmienia i sprawić, żeby do stołu siadało z uśmiechem. Tylko jak to zrobić? Jest na to kilka sposobów!

>> ŻYWIENIE DZIECKA: sposoby na brak apetytu u dziecka

Brak apetytu u dziecka: sposoby na niejadka

1. Nie dokarmiaj dziecka między posiłkami

Dziecko, które między posiłkami podjada różne przekąski nie będzie miało chęci na zdrowy i pożywny posiłek. Szczególnie problem dotyczy tych pociech, które najbardziej upodobały sobie słodycze.

2. Nie karm dziecka na siłę

Próby nakarmienia dziecka siłą spalą na panewce szybciej niż myślisz. Takie zachowania nie podziałają korzystnie na niejadka, a do tego mogą zaburzyć jego relacje z rodzicami! Nie warto też szantażować dziecka, bo to na dłuższą metę jest niepedagogiczne.

>> BRAK APETYTU u DZIECKA: jak poradzić sobie z małym NIEJADKIEM

3. Jedz razem z dzieckiem

Każde dziecko wzoruje się na mamie i tacie. Gdy więc twoja pociecha zobaczy, że wraz z partnerem spożywasz posiłek w miłej atmosferze, z pewnością chętnie do was dołączy! Warto też angażować dziecko w przygotowywanie posiłków czy nakrywaniu do stołu.

4. Podawaj kolorowe posiłki

Ładnie i apetycznie wyglądające jedzenie bardziej zachęci twojego niejadka do wypróbowania pożywienia. Dziecko chętnie sięgnie po kolorową paprykę, truskawki czy jabłka. Kolorowe posiłki to sprawdzona metoda na każdego niejadka!

5. Przygotuj dziecku specjalne miejsce przy stole

Aby dziecko chętniej zasiadło do stołu, warto tę przestrzeń zaaranżować tak, aby przyjemnie mu się kojarzyła. Tu ważną rolę odegrają z pewnością nietypowe, kolorowe naczynia o ciekawych kształtach (na przykład takie z wizerunkami zwierząt czy uśmiechniętych dzieci).

>> Brak apetytu lub nadmierny apetyt - jak sobie radzić?