Dieta dziecka: co dawać dziecku do jedzenia, by wyrosło na małego geniusza?

2013-07-02 23:03

Żywienie dziecka ma ogromny wpływ na jego zdrowie w przyszłym życiu. Prawidłowa dieta dziecka może uchronić go od wielu chorób w przyszłości, a także wpłynąć na jego iloraz inteligencji. Co powinno się znaleźć w diecie dziecka, by było inteligentniejsze?

dieta bezglutenowa lista produktow zywnosciowych dozwolonych i zakazanych na diecie bezglutenowej
Autor: _photos.com|photos.com

Największe znaczenie – jeśli chodzi o żywienie dziecka – dla jego IQ ma karmienie piersią. W wielu badaniach udowodniono związek wysokiego ilorazu inteligencji z karmieniem naturalnym. Im dłuższe było karmienie piersią, tym wyraźniejsza była różnica w ilorazie inteligencji dzieci karmionych piersią i tych karmionych sztucznie. Optymalne okazało się karmienie piersią do 6. miesiąca życia dziecka.

Dieta dziecka: wpływ żywienia dziecka na inteligencję

Odkryto także zależność między spożywaniem zdrowych, domowych posiłków a ilorazem inteligencji dziecka. Dzieci spożywające nieprzetworzone, naturalne posiłki są inteligentniejsze niż dzieci jedzące przetworzone jedzenie. Jeśli chcesz wychować małego geniusza, z diety dziecka powinnaś wyeliminować wszelkie przetworzone produkty (gotowe dania, fast foody, czipsy, słodycze, gotowe ciastka). Zły wpływ takiego jedzenia wynika z tego, że są one bogate w tłuszcze trans, które przyczyniają się do wzrostu „złego cholesterolu”, powodują miażdżycę i demencję. Zdrowa dieta dziecka, obfitująca w rośliny strączkowe, warzywa, owoce i sery sprawia, że maluch będzie mieć wyższy iloraz inteligencji.

Dobrze wiedzieć

Co powinno się znaleźć w diecie dziecka, aby było inteligentniejsze?

  • kwasy omega 3 (ryby morskie, orzechy, olej rzepakowy)
  • żelazo (mięso, soja, fasola, pełnoziarniste produkty zbożowe)
  • witamina B1 (produkty pełnoziarniste, kasze, orzechy, mleko, rośliny strączkowe)

www.dlarodzinki.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza