Dieta dziecka: co dawać dziecku do jedzenia, by wyrosło na małego geniusza?

2013-07-02 23:03

Żywienie dziecka ma ogromny wpływ na jego zdrowie w przyszłym życiu. Prawidłowa dieta dziecka może uchronić go od wielu chorób w przyszłości, a także wpłynąć na jego iloraz inteligencji. Co powinno się znaleźć w diecie dziecka, by było inteligentniejsze?

dieta bezglutenowa lista produktow zywnosciowych dozwolonych i zakazanych na diecie bezglutenowej
Autor: _photos.com|photos.com

Największe znaczenie – jeśli chodzi o żywienie dziecka – dla jego IQ ma karmienie piersią. W wielu badaniach udowodniono związek wysokiego ilorazu inteligencji z karmieniem naturalnym. Im dłuższe było karmienie piersią, tym wyraźniejsza była różnica w ilorazie inteligencji dzieci karmionych piersią i tych karmionych sztucznie. Optymalne okazało się karmienie piersią do 6. miesiąca życia dziecka.

Dieta dziecka: wpływ żywienia dziecka na inteligencję

Odkryto także zależność między spożywaniem zdrowych, domowych posiłków a ilorazem inteligencji dziecka. Dzieci spożywające nieprzetworzone, naturalne posiłki są inteligentniejsze niż dzieci jedzące przetworzone jedzenie. Jeśli chcesz wychować małego geniusza, z diety dziecka powinnaś wyeliminować wszelkie przetworzone produkty (gotowe dania, fast foody, czipsy, słodycze, gotowe ciastka). Zły wpływ takiego jedzenia wynika z tego, że są one bogate w tłuszcze trans, które przyczyniają się do wzrostu „złego cholesterolu”, powodują miażdżycę i demencję. Zdrowa dieta dziecka, obfitująca w rośliny strączkowe, warzywa, owoce i sery sprawia, że maluch będzie mieć wyższy iloraz inteligencji.

Dobrze wiedzieć

Co powinno się znaleźć w diecie dziecka, aby było inteligentniejsze?

  • kwasy omega 3 (ryby morskie, orzechy, olej rzepakowy)
  • żelazo (mięso, soja, fasola, pełnoziarniste produkty zbożowe)
  • witamina B1 (produkty pełnoziarniste, kasze, orzechy, mleko, rośliny strączkowe)

www.dlarodzinki.pl