DIETA DZIECKA: wegetarianizm dziecka obniża ryzyko chorób cywilizacyjnych w przyszłości

2014-09-05 15:05

Dieta wegetariańska jest odpowiednia dla dzieci w każdym wieku. Prawidłowo zbilansowana dieta pozwoli dziecku uniknąć groźnych chorób cywilizacyjnych w życiu dorosłym.

DIETA DZIECKA: wegetarianizm dziecka obniża ryzyko chorób cywilizacyjnych w życiu dorosłym, dzieci
Autor: thinkstockphotos.com Dieta wegetariańska jest odpowiednia na każdym etapie życia

Spis treści

  1. Dieta wegetariańska dla dziecka w każdym wieku
  2. Dieta wegetariańska dla dziecka musi być dobrze zbilansowana

Mimo że wokół diety wegetariańskiej krąży wiele mitów i twierdzeń, że nie jest to odpowiednia dieta dla dzieci, to okazuje się, że jest wręcz przeciwnie. Dieta wegetariańska jest odpowiednia na każdym etapie życia człowieka - w okresie niemowlęctwa i dojrzewania.

Odpowiednio zbilansowana dieta wegeratiańska dla dziecka pomoże mu w przyszłości uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych!

Czy DIETA WEGETARIAŃSKA W CIĄŻY szkodzi dziecku? >>

Dieta wegetariańska dla dziecka w każdym wieku

Dzieci w każdym wieku mogą przejść na dietę wegetariańską. Mogą nawet od początku swojego życia być żywione zgodnie z jej zasadami. Co istotne, według Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetyków, odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska ma ogromny wpływ na przyszłe, dorosłe życie dziecka - zapobiega chorobom cywilizacyjnym.

– Wiadomo, że nawyki żywieniowe, które dziecko nabędzie we wczesnym dzieciństwie, będą towarzyszyły mu w dorosłości. To może pomóc w przeciwdziałaniu chorobom cywilizacyjnym od samego początku – powiedziała Hanna Stolińska, dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Dzieci, które odżywiają się zgodnie z zasadami diety wegeratiańskiej, w przyszłości nie mają problemów z otyłością, wieloma chorobami serca, nadciśnieniem tętnicznym, cukrzycą typu 2 czy niektórymi rodzajami raka.

DIETA W CIĄŻY: mamo, dietę wegetariańską połącz z białkową >>

Dieta wegetariańska dla dziecka musi być dobrze zbilansowana

Najważniejsze jest jednak, żeby dieta wegetariańska dla dziecka była bogata w składniki odżywcze. W przypadku wykluczenia z diety mięsa i ryb należy dostarczać dziecku witaminę B12. Oprócz tego trzeba zwrócić uwagę na pokarm bogaty w odpowiednią ilość wapnia, żelaza, cynku czy błonnika.

Neewseria. Agencja informacyjna