Jak zachęcić dziecko do picia wody? 5 sprawdzonych porad

2019-08-14 16:24 Katarzyna Stańczyk
Picie wody
Autor: thinkstockphotos.com Woda to najzdrowszy napój. Jak zachęcić dziecko do picia czystej wody?

Jak zachęcić dziecko do picia wody - najzdrowszego napoju? Prawidłowe nawodnienie jest kluczem do odpowiedniego rozwoju. Już półroczne dziecko powinno pić 4 szklanki wody dziennie. Wraz z rozwojem ilość wypijanej wody powinna się zwiększać, aż do 10 szklanek dziennie. Jak jednak zachęcić dziecko, żeby sięgał po wodę, a nie po soczki? Zobaczcie!

Każde dziecko powinno pić dużo wody. Ciężko jest tego dopilnować w czasach, kiedy reklamy i uginające się półki sklepowe kuszą kolorowymi sokami. Dziecko zawsze wybierze słodki napój zamiast wody, bo ta jest dla niego zwyczajnie nieatrakcyjna. Możesz to jednak zmienić i zachęcić je do picia wody, tylko musisz działać skutecznie i według planu.

Zawsze podawaj dziecku wodę

Jeśli od najmłodszych lat zaszczepisz w dziecku nawyk sięgania po wodę w celu ugaszenia pragnienia, nie będziesz miała powodu do zmartwienia. Bardzo ważne jest, aby za każdym razem, kiedy dziecko chce pić, podawać mu wodę. Z czasem się tego nauczy i picie jej będzie dla niego naturalne.

>> Jaką wodę warto pić?

Zadbaj, żeby woda dla dziecka wyglądała atrakcyjnie

Jeśli będziesz podawała dziecku samą wodę, szybko się nią znudzi i zacznie domagać soczków. Żeby je zachęcić do picia wody, zadbaj, aby napój był atrakcyjny: dodawaj do niego plasterki cytryny, pomarańczę, grejfruta, listki mięty.

Podawaj dziecku wodę w kolorowych szklankach albo kubkach

W szklankach z kolorowego szkła woda wyda się dziecku ciekawsza. Nie będzie już marudziło, że chce soku, jeśli dostanie do rąk zieloną czy różową szklankę. Oczywiście, możesz również podawać dziecku wodę w jego ulubionym kubku - to także powinno je zachęcić do picia wody.

Daj dziecku wodę najwyższej jakości
Dzbanek Aquaphor Onyx aranżacja

Autor: Aquaphor

materiał partnera

Dzbanki AQUAPHOR z wymiennymi wkładami filtrującymi B25 Maxfor mają certyfikat NIZP-PZH oraz pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Zapewniają najwyższy na rynku poziom filtracji wody pitnej oraz charakteryzuje je największa wydajność dzięki zastosowaniu włókien Aqualen.

Dlaczego warto kupić dzbanek filtrujący Aquaphor?

- usunie z wody szkodliwe zanieczyszczenia, w tym chlor i metale ciężkie,
- zapobiegnie tworzeniu się kamienia na urządzeniach AGD,
- niweluje nieprzyjemny smak i zapach wody,
- jest wydajny - przefiltrujesz około 200- 350l wody (w zależności od modelu),
- wyprodukowany jest z wysokiej jakości materiałów BPA free, a niektóre modele z tritanu, z którego produkuje się także butelki dla niemowląt (np. modele Provence i Onyx).

>> Jaka woda butelkowana jest najlepsza dla niemowląt?

Dawaj dobry przykład: pij wodę!

Nie oszukuj się - jeśli sama będziesz piła colę albo słodkie napoje, a od dziecka wymagała, żeby piło wodę, nie osiągniesz sukcesu. Żeby je zachęcić do picia wody, daj mu dobry przykład! Pamiętaj, że dla dziecka jesteś autorytetem.

Opowiadaj dziecku o wodzie

Dzieci są ciekawe świata. Jeśli zaczniesz mu opowiadać, jak powstaje woda, które rzeki są najdłuższe, które rejony świata są ubogie w zasoby wody, będzie chłonęło każde Twoje słowo. Rób to, a z pewnością zachęcisz je do picia wody!

Czy woda smakowa jest dobra dla dziecka?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, jak jakie prawa i przywileje mają ciężarne zatrudnione na etacie, a także: co pomoże ci urodzić naturalnie i jak wspierać wcześniaka. Przeczytaj również, jaką matę edukacyjną kupić niemowlakowi.

Kup dostęp od 2,50 zł
okladka m jak mama 09/19
KOMENTARZE