JEDZENIE DLA DZIECKA DO SZKOŁY lepiej przygotowywać w domu?

2014-09-22 18:17

Jedzenie dla dziecka do szkoły często przygotowują mamy w domu. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach lepiej jest, gdy dziecko żywi się szkolnym jedzeniem. Dlaczego?

JEDZENIE DLA DZIECKA DO SZKOŁY lepiej przygotowywać w domu?
Autor: thinkstockphotos.com Czasem lepiej jest, gdy dziecko żywi się szkolnym jedzeniem!

Istnieje wiele korzyści z przygotowywania posiłków dla dziecka do szkoły. Dzięki temu mamy wiedzą, co jedzą ich pociechy i mają nad tym kontrolę (przynajmniej do momentu, w którym dziecko nie zostanie poczęstowane przez kolegę lub samo nie kupi sobie słodkiej bułki). Są przekonane, że posiłki zrobione przez nie są zdrowe i pełnowartościowe. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej!

DIETA DZIECKA: SŁODKIE NAPOJE zwiększają ryzyko zachorowania na CUKRZYCĘ >>

Jedzenie dla dziecko do szkoły zrobione w domu jest niezdrowe?

Według badań, które zostały opublikowane przez Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics, większość domowych posiłków nie dostarcza dzieciom odpowiednich wartości odżywczych. Jedzenie dla dziecka w szkole i w domu powinno składać się z pięciu głównych grup żywności: owoców, warzyw, ziaren, białka i nabiału, a często tak nie jest.

DIETA DZIECKA: jakie WARZYWA powinno jeść dziecko JESIENIĄ? >>

Naukowcy przebadali aż 600 obiadów, które zostały przygotowane przez mamy dla dzieci do szkoły. Wyniki pokazały, że żaden z domowych posiłków nie zawierał odpowiednich porcji żywnościowych. W rzeczywistości tylko 27 proc. posiłków zawierało trzy lub więcej grup żywności. Typowy obiad składał się z kanapek, frytek i wody. Soki z dodatkiem cukru były na drugim miejscu wśród najpopularniejszych napojów dla dzieci.

W związku z tym lepiej jest, gdy dziecko żywi się na stołówce i zjada tam pełnowartościowy obiad. Ważne jest jednak, by rodzice zainteresowali się, jakie potrawy oferowane są na szkolnych stołówkach.

Niezdrowe jedzenie zniknie ze szkolnych stołówek? Posłowie pracują nad zmianą ustawy o bezpieczeństwie żywienia >>

livescience.com
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza