Z dzieckiem w kuchni. PORADY [PRZEPISY DLA DZIECI]

2014-10-09 16:44

Czas przedświąteczny sprzyja rodzinnemu eksperymentowaniu w kuchni. Wspólne pieczenie ciasteczek może przynieść dzieciom naprawdę dużo radości. Choć pewnie sprzątania będzie później znacznie więcej, ten czas na pewno nie będzie dla was stracony!

Jeśli tylko zaproponujesz swojemu dziecku wspólne kulinarne eksperymentowanie, na pewno nie odmówi. Czas spędzony z rodziciem, szczególnie w czasach, kiedy mamy go tak mało, jest dla dziecka czymś najcenniejszym i bardzo kreatywnie spędzonym.

Dlaczego dzieci tak bardzo lubią kuchenne zabawy?

Po pierwsze to dla nich nowy obszar do działania - a wszystko co nowe, jest ciekawe, po drugie mogą naśladować rodziców - a to najlepsza zabawa i nauka!, po trzecie te wszystkie ciekawe konsystencje poruszają zmysły i wyrabiają całkiem nowe umiejętności manulane. Nie bez znaczenia jest także zupełnie wymierny efekt pracy (np. upieczone ciasto), a jeszcze jak wspólne dzieło będzie wszystkim smakowało - nie ma nic fajniejszego!

Dzieciaki uwielbiają gadżety - także te w kuchni. Dzięki nim mogą dowolnie eksperymentować, a dla nich to w kuchni jest najfajniejsze. Wybraliśmy dla was kilka fajnych inspiracji, dzięki którym wspólne gotowanie okaże się samą przyjemnością, a przede wszystkim dobrą zabawą.

Szef Kuchni - tego typu urządzenie wykorzystacie do:
- przygotowania domowego majonezu, sosów, kremów i musów
- siekania warzyw, owoców, mięsa, ryb
- przygotowywania płynnych ciast
- przygotowywania surówek
Wyposażone jest nie tylko w ostrza, ale też w mieszadła.

Ważne dla dzieci: spód pojemnika głównego ma antyślizgowy pierścień, zapewniający stabilność podczas pracy.

 

Lubicie piec babeczki? A kto nie lubi! Najważniejsza jest dobra foremka. W silikonowych ciasto zdecydowanie szybciej się piecze (lepiej przewodzi ciepło) i jest zdrowsze - nie wymaga dodatkowego tłuszczu.

Ważne dla dzieci: z silikonowej foremki zdecydowanie łatwiej wyjąć ciasto (po przestudzeniu!). Nie przywiera tak, jak do klasycznych foremek.

Dzięki tego typu urządzeniu, w kuchni nie będzie mowy o rzeczach niemożliwych!
Za jego pomocą można: formować i wycinać okrągłe małe i duże kluseczki oraz potrawy o prostokątnym kształcie, takie jak: krokiety, paluszki mięsne lub rybne.

Ważne dla dzieci: Spód pojemnika głównego ma antyślizgowy pierścień, zapewniający stabilność podczas pracy.

Powyższe produkty dostępne u Konsultantów Tupperware – www.tupperware.pl

Skorzystaj z naszych gotowych przepisów:
Orkiszowe paszteciki z kapustą (bez mleka krowiego i pszenicy modyfikowanej) >>
Świąteczne pierniczki >>
Przekładany sernik świąteczny >>
I nasz zupełny HIT: Chatka z piernika >>

Koniecznie zobacz więcej naszych przepisów! >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza